E mërkurë, 16 Qershor, 2021
21.5 C
Tirana

Akuzohen për shpërdorim detyre, lirohen nga burgu 2 inxhinierë të ARRSH (Emrat)

Gjykata e Durrësit ka dhënë ndryshuar masat e sigurisë për tre zyrtarët e ARRSH, të cilët u arrestuandy ditë më parë.

Ndaj inxhinierëve, Lekë Tushaj dhe Kastriot Braha të cilat gjykata u kishte vendosur masën e sigurisë,  “arrest me burg”, seanca e rivlerësimit vendosi detyrim paraqitje. Ndërsa për inxhinerin, Agron Hasa  mbeti në fuqi masa “arrest shtëpie”.

Arrestimi i të dyshuarve është bërë mëngjesin e së mërkurës pasi gjykata ka pranuar kërkesat e prokurorisë për caktimin e masave të sigurisë ndaj personave të dyshuar të cilët fajësohen për shkaktimin e një dëmi prej 20 milionë lekë të reja në buxhetin e shtetit.

Në vazhdim të hetimeve policia ka bërë shpalljen në kërkim të biznesmenit Mustafa Koka, i cili ka përfituar 20 milionë lekë shpronësim për sipërfaqen e karburantit e cila prekej nga plani për zgjerimin e gjurmës së rrugës Durrës-Kavajë në zonën e plepave.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...

Përfundon pjesa e parë/ Lokateli ”ndëshkon” Zvicrën (Video)

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes së Grupit C. Italia ka mundur minimalisht Zvicrën, duke vendosur njërën këmbë në turin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja...

Zgjedhjet për kreun e PD/ Shehaj denoncon: Vëzhguesja ime u dhunua

Agron Shehaj, i cili kandidoi për kreun e Partisë Demokratike, ka denoncuar faktin se vëzhguesja e tij në zgjedhjet e 13 qershorit Enkeleda Çela,...

PD mbledh Kryesinë në 18 qershor, ja çfarë do të diskutohet

Partia Demokratike do të mbledhë Kryesinë në datë 18 qershor. Lajmin e ka bërë të ditur Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi. Mbledhja është parashikuar që...

Avokati zapton pronën në Ksamil dhe kërkon legalizim me dokumente false

Emisioni Stop në Tv Klan ka marrë një denoncim nga Ksamili për një sipërfaqe toke që pretendohet se është përvetësuar pa të drejtë. Sipas denoncimit,...