E diel, 24 Janar, 2021
11 C
Tirana

Etiketa

lirim

Serbia liron një shtetas të Kosovës

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Kosovë ka njoftuar se Serbia e ka liruar shtetasin e Kosovës, Agim Gjocajn. Por, autoritetet e Kosovës,...

Akuzohen për shpërdorim detyre, lirohen nga burgu 2 inxhinierë të ARRSH (Emrat)

Gjykata e Durrësit ka dhënë ndryshuar masat e sigurisë për tre zyrtarët e ARRSH, të cilët u arrestuandy ditë më parë. Ndaj inxhinierëve, Lekë Tushaj...

“Të armatosur deri në dhëmbë”/ Banda sulmon gjykatën dhe liron liderin (VIDEO)

Narkotrafikanti më i rrezikshëm i Hondurasit, Alexander Mendoza, i njohur si “El Porky” sapo kishte mbërritur në gjykatë, ku do të zhvilloj një gjyq...

I dyshuar për disa vepra penale, lirohet nga burgu Florenc Çapja

Gjykata e Elbasanit ka vendosur të pushojë për herë të tretë çështjen penale kundër Florenc Çapjas. Me argumentimin se kjo çështje nuk ka provat...

Shkarkim apo lirim/Çako mund të fitojë miliona; Rama: S’më plas për të

Kryeministri Edi Rama tha sonte se nuk i intereson fare se çfarë ndodh me ish-kryepolicin Haki Çako. I ftuar në emisionin "Tonight Ilva Tare",...

Çmenduria e Serbisë, kërkon lirim të përkohshëm për “Kasapin e Ballkanit”

 Ministri serb i Drejtësisë Kuburoviç ka vizituar Ratko Mlladiç në njësinë e paraburgimit në Hagë. Kuburoviç ishte në këtë qytet për ceremoninë e mbylljes...

Të fundit

Si rekrutoheshin pilotët kamikaze në Japoni gjatë Luftës së Dytë Botërore

Fjalën “kamikaze”, e dëgjojmë shpesh sot sa herë kur ndodh një sulm terrorist vetëvrasës. Kjo mënyrë luftimi u shpik nga japonezët gjatë Luftës së...

Arrestohet gruaja e liderit opozitar rus, Alexei Navalny

Bashkëshortja e udhëheqësit opozitar rus Alexei Navalni, u arrestua sot gjatë operacioneve të forcave ruse të rendit kundër protestuesve në mbarë vendin. Yulia Navalnaya konfirmoi...

Etrit Berisha drejt rikthimit në Serie A, e kërkon trajneri serb

Etrit Berisha po kalon një moment të mirë te skuadra e Spal. Pas prekjes me COVID-19 dhe dëmtimit që pësoi disa muaj më vonë,...

Nuk mund ta mundësh dot Edi Ramën me armët e veta

Nga: Alfred Peza Lulzim Basha ka disa ditë që po rreket të bëjë fushatë elektorale, përmes një qasje “të re”, ku Edi Rama e ka...

Hendeku global mes të pasurve dhe varfërve po ngushtohet

Nga: Ferdinando Giugliano “Bloomberg Opinion” Pabarazia e të ardhurave, është ndër një temat më të debatuara ekonomike të kohërave tona. Por është njëkohësisht një nga...