E shtunë, 6 Mars, 2021
13 C
Tirana

Aksidenti tragjik te Rruga e Kombit, dalin fotot e 4 viktimave

Katër anëtarë të familjes Avdiaj nga Kosova, por me qëndrim në Zvicër, humbën jetën tragjikisht mbrëmjen e 14 janarit, pas një aksidenti në Rrugën e Kombit.

Nga aksidenti i rëndë, shpëtoi vetëm vajza e vogël 3-vjeçare, e cila është në gjendje të rëndë shëndetësore në spitalin e Traumës në Tiranë.

Fatkeqësisht, dy prindërit Blerim dhe Anjeza Avdiaj, vajza e tyre 5 vjeçare Medina dhe nipi i tyre Klejdi Koçi 10 vjeç nuk i mbijetuan plagëve të marra.

Ndërkohë, mediat zviceriane kanë publikuar fotot e pjesëtarëve të familjes që humbën jetën tragjikisht në “Rrugën e Kombit”.

“Një Citroen i bardhë u përplas ballë për ballë një kamioni në një rrugë të lagur. Prindërit dhe dy fëmijët ndërruan jetë në vend. Vetëm vajza e vogël Violeta (3) mbijetoi për mrekulli. Aksidenti ndodhi të enjten në Shqipëri, afër qytetit të vogël në Rreshen”, shkruan Blick.

Blerim Avdiaj
                                                Blerim Avdiaj

Anjeza Avdiaj
                                               Anjeza Avdiaj

Klejdi Koçi
                                                       Klejdi Koçi

Medina Avdiaj
                                               Medina Avdiaj

Parakalimi i gabuar dyshohet se është shkaku aksidentit tragjik me katër viktima nga një familje në Rrugën e Kombit dhe la të plagosur rëndë një 3 vjecare.  Drejtuesi i kamionit që u përplas me veturën ka deklaruar se nuk mundi ta shmangë aksidentin, pasi mjeti u doli përpara në mënyrë të befasishme dhe pas kësaj dëshmie është lënë i lire.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Papa Françesku dhe kleriku shiit diskutojnë sigurinë e të krishterëve në Irak

Papa Françesku ka diskutuar mbi sigurinë e pakicës së krishterë të Irakut me një nga figurat më të fuqishme të Islamit Shia, në udhëtimin...

Premier League/ Leicester me mungesa, Arsenali luan për Champions-in

Një katastrofë përsa i përket formës, ka bërë që kontrolli i Leicesterit në vendin e katërt në Premier League të zbehet. Ekipi i pozicionuar në...

Meta sfidon Ramën: Në takim me njerëzit pa truprojë (Video)

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është shfaqur sot në njësinë 10 në kryeqytet, duke takuar qytetarë të ndryshëm. Disa persona ndalojnë dhe e përshëndesin me...

SHBA-ja dënon “sulmin” e Kinës ndaj autonomisë së Hong Kongut

Shtetet e Bashkuara kanë dënuar vendimet e Kinës për të rregulluar sistemin elektoral të Hong Kongut dhe i kanë konsideruar ato si “sulm të...

Tjetër tërheqje nga PS-ja, deputeti Vorpsi: Do t’ia kaloj stafetën të rinjve

Deputeti i Partisë Socialiste dhe njëherësh Prefekti i Qarkut Tiranë, Sadi Vorpsi ka njoftuar largimin e tij nga politika. Përmes një postimi në rrjetet sociale,...