E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Aksident tragjik në Itali, humb jetën shqiptari (FOTO)

Një shtetas shqiptar ka humbur jetën në Rimini të Italisë, pasi është përplasur nga një automjet.

Sipas mediave italiane, 63 vjeçari shqiptar ka qenë duke ecur anash rrugës, kur një makinë me shpejtësi të madhe e ka përplasur. Mësohet se nga përplasja trupi i shqiptarit është zhvendosur disa me metra më tutje. Përplasja ka qenë e fortë dhe si pasojë ai ka humbur jetën menjëherë.

Në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë të cilët kanë filluar të hetojnë për rastin. Deri tani ende nuk është bërë i ditur identiteti i viktimës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...