E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Aksident i rëndë në aksin Lezhë-Milot, trajleri godet nga pas autobusin 

Një aksident me pasojë një fëmijë të plagosur ka ndodhur paraditen e sotme në aksin Lezhë-Milot, pranë ishull Shëngjinit. Burimet bëjnë me dije se një autobus me pasagjerë është aksidentuar me një mjet i tonazhit të rëndë.

Mësohet se ka qenë trajleri që ka goditur nga pas autobusin. Nga ky aksident është lënduar një fëmijë, që është dërguar për mjekim në spital. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes, dhe ka nisur hetimet për aksidentin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...