E enjte, 20 Janar, 2022
-1.5 C
Tirana

Aksident i qëllimshëm ndaj ish-kryeministrit Berisha? Ja ç’thotë truproja

Mbrëmjen e djeshme, një makinë e eskortës së Sali Berishës është përfshirë në një aksident rrugor në aksin Milot-Mamurras, teksa ktheheshin nga “Foltorja”. Një mjet e cila ka dalë nga një karburant është futur kundërvajtje në autostradë, duke dalë ballë për ballë me vargun e makinave të eskortës së Sali Berishës. Raportohet se makina ku udhëtonte ish-kryeministri ka mundur të devijojë, pa u aksidentuar.

Ervis Tusha, truproja i Sali Berishës ka deklaruar se shkak është bërë një makinë me targa të Kosovës që po ecte në kundravajtje dhe me shpejtësi tej normave të lejuara.

“Pas takimit në qytetin e Laçit, rreth orës 19:02, rrugës në kthim në autostradën Milot-Mamurras, në drejtimin tonë vjen një Mercedes i Bardhë 190 me targa të Kosovës, me shpejtësi në kundravajtje”, ka deklaruar ai.

Ja se çfarë njoftonte policia

“Në aksin rrugor Milot- Fushë Mamurras, mjeti me drejtues shtetasin A.M., ka goditur mjetin me drejtues shtetasin S.L., e më pas ka goditur mjetin shoqërues të eskortës deputetit S.B. Si pasojë kanë marrë dëmtime të lehta 2 shtetas banues në Kosovë. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes”, njofton policia.

Aksident i qëllimshëm ndaj ish-kryeministrit?

Deputetja Grida Duma e ka hedhur poshtë idenë se aksidenti në të cilin u përfshi eksorta e ish-kryeministrit Sali Berisha, të ishte e qëllimshme. E ftuar në “Zonë e lire”, Duma tha se kjo është e pamundur.

Grida Duma: I askujt, i askujt, nuk është armik Berisha. Amerikanët e nxorrën non-grata, por kaq. Pse armik e kanë ata Berishën këtu në Shqipëri? Nuk i kanë dhënë ende informacionet se përse e kanë shpallur non-grata. Nuk diskutohet që nuk do të thonë asgjë.

Lexo edhe :   Sesioni i ri parlamentar, Berisha rikthehet në Kuvend

Arian Çani: Si mendon, është lajm banal ky aksidenti i Berishës?

Lexo edhe :   Sesioni i ri parlamentar, Berisha rikthehet në Kuvend

Arian Curri: Të shkon mendja, ku s’të shkon.

Grida Duma: Fare nuk më shkon mendja, asgjëkundi, harroje…

Arian Çani: Një makinë hyri kundravajtje, në PD ka pasur aksidente vazhdimisht.

Grida Duma: Këto janë konspiracione, konspiracione.

Arian Çani: Mund të ishte një paralajmërim, boll se po shkon larg.

Grida Duma: Jo, jo Çani, nuk e prek njeri Berishën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...