E premte, 3 Prill, 2020
10 C
Tirana

“Absurde mbyllja e kufijve”, Rama flet për masat ndaj koronavirusit

Lexo edhe ...

Kina mban sekret masën e shpërthimit të koronavirusit

Sipas një raporti të shërbimeve sekrete të SHBA-së përgatitur për Shtëpinë e Bardhë, Pekini e ka ulur numrin e rasteve të të infekturave me...

Shqiptarët vazhdojnë ritualin e shëtitjeve, ja çfarë ka bërë policia gjatë 24 orëve të fundit

Policia e Shtetit vijon me misionin për të parandaluar të gjitha rastet abuzive, lidhur me masat e ndërmarra nga ana e qeverisë për COVID-19....

Drejtori i Napolit i lumtur për Rrahmanin: Mbrojtës i zoti dhe organizator

Napoli nuk priti gjatë por në merkaton e janarit siguroi shërbimet e Amir Rrahmanit. Mbrojtësit iu desh vetëm një sezon në Serinë A për...

Merkato nuk njeh pushim,mesfushori i Juventus me valixhe në duar

Merkato e futbollistëve nuk njeh pushim dhe vazhdon edhe në këto kohë kur sporti është ndalur. Së fundmi, mediat angleze bëjnë me dije se...

Ditët e fundit kanë qenë mjaft të tensionuara për popullin shqiptar, pas raportimeve të para në Itali për koronavirusin. Frika për shpërthimin e një epidemie të mundshme në vendin tonë, solli reagime të shumta nga klasa politike.

Por përpos mesazheve sensibilizuese në rrjetet sociale, Rama tha sot në emisionin “Real Story” në News 24 se aktualisht paniku është më i madh se sa vetë rreziku real.

“Lajmi i mirë është që kjo epidemi nuk prek fëmijët. Prek moshat më të larta, dhe ne i kemi marrë masat për të garantuar karantinimin. Historinë me karantinën në spitalin e Kavajës, njerëzit nuk duhet që t’i dëgjojnë.

Është çështje menaxhimi. Paniku është shumë më i madh se rreziku real. Ajo që do t’u themi shqiptarëve është se duhet pak më shumë besim. T’i referohemi për të qenë pak më të qetë. Të mbyllim kufijtë është ideja më absurde. Kjo është një betejë që është njësoj me vendet e tjera”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Kina mban sekret masën e shpërthimit të koronavirusit

Sipas një raporti të shërbimeve sekrete të SHBA-së përgatitur për Shtëpinë e Bardhë, Pekini e ka ulur numrin e rasteve të të infekturave me...

Shqiptarët vazhdojnë ritualin e shëtitjeve, ja çfarë ka bërë policia gjatë 24 orëve të fundit

Policia e Shtetit vijon me misionin për të parandaluar të gjitha rastet abuzive, lidhur me masat e ndërmarra nga ana e qeverisë për COVID-19....

Drejtori i Napolit i lumtur për Rrahmanin: Mbrojtës i zoti dhe organizator

Napoli nuk priti gjatë por në merkaton e janarit siguroi shërbimet e Amir Rrahmanit. Mbrojtësit iu desh vetëm një sezon në Serinë A për...

Merkato nuk njeh pushim,mesfushori i Juventus me valixhe në duar

Merkato e futbollistëve nuk njeh pushim dhe vazhdon edhe në këto kohë kur sporti është ndalur. Së fundmi, mediat angleze bëjnë me dije se...

Marlon Brando, gjiganti i kinematografisë botërore 

Një nga përfaqësuesit më të mirë të metodës së re të aktrimit, që u zhvillua në kinemanë amerikane të viteve 1950 (metoda e famshme...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT