E enjte, 21 Janar, 2021
13 C
Tirana

A e përhap muzika koronavirusin? Artistët këndojnë tek spitali, mjekët kërcejnë

Shumë bujë bëri deklarata e pak muajve më parë e Ministrit të Turizmit, Blendi Klosi, i cili tha se valët e muzikës përhapin koronavirusin. Ai u vu me ‘shpatulla pas murit’ nga qytetarët, të cilët e quanin si një deklaratë qesharake. Klosi tha se valët përhapin virusin, një argument i ri ky, që nuk ishte dëgjuar më parë, por që ministri e tha me siguri, sipas së cilit është e vërtetuar shkencërisht. Klosi u shpreh më tej se muzika nuk mund të vras, por qëndrimi në një ambient të mbyllur dhe kondicionimi rrisin rrezikshmërinë e përhapjes së virusit COVID-19. Duke lënë pas këtë deklaratë që lë shumë për të dëshiruar, një skenë që u komentua gjerësisht sot ishte te spitali COVID-2.

Trupa e Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore, suprizoi pacientët e Spitalit COVID 2, nëpërmjet një koncerti në oborr, me repertorin më të zgjedhur të këngëve popullore. Por ajo çfarë u servir në media kishte të bënte me bluzat e bardha që kërcenin në ballkone.

Këngëtarët kanë performuar në oborrin e këtij spitali, dhe muzikës së tyre nuk i kanë rezistuar mjekët, të cilët e kanë shijuar këtë çast. Pas këtyre pamjeve, rrjeti ka shpërthyer në komente tallëse dhe ironie. E po kështu me mjaft skepticizëm janë parë bluzat e bardha, të cilët me një vijë melodike dolën jashtë natyrës së tyre, duke harruar pandeminë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kurba e Covid-19 mbetet e lartë, 5 viktima në 24 orët e fundit

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 5 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Kurba e koronavirusit në vend mbetet e lartë, teksa...

Golashënuesi më i ri në Irlandë, talenti shqiptar drejt kalimit tek Interi

Futbollisti me origjinë shqiptare, Kevin Zefi pritet t’i bashkohet skuadrës së Interit. Sulmuesi 15-vjeçar i lindur në Irlandë nga prindër shqiptarë, është pranë firmosjes...

15-vjetori i vdekjes/ Kosova përkujton ish-presidentin, Ibrahim Rugova

Sot shënohet 15 vjetori i vdekjes së ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai ka vdekur më 21 janar të vitit 2006, në Prishtinë dhe...

Pas Trumpit, evropianët nuk kanë më besim tek aleanca me SHBA-në

Nga: Pierre Haski “Internazionale” Nëse amerikanët do të dëshironin të shihnin degradimin e imazhit të vendit të tyre pas 4 viteve të presidencës Trump, do...

Skeda e pasurisë/ Si i trefishoi të ardhurat ish-ministri, Fatmir Xhafaj

Fatmir Xhafaj u zgjodh ministër i Brendshëm në kabinetin e kryeministrit Edi Rama në mars 2017 dhe e u largua me dorëheqje në tetor...