E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Kontratë të përjetshme, Mançester Siti josh Leo Mesin

Lionel Mesi do të jetë një telenovelë e gjatë në merkaton e verës. Pavarësisht se “Sky Sport” raportoi që Mançester Siti hoqi dorë nga transferimi i sulmuesit argjentinas, këtë herë është prestigjiozja “The Times” që njofton se “City Football Group”, i cili kontrollon edhe Mançester Sitin, i ka ofruar argjentinasit një kontratë të përjetshme për 10 vitet e ardhshme.

Kjo do të thotë se Leo do t’i japë fund futbollit kur të jetë 43 vjeç. Propozimi lidhet me prezencën e tij në disa ndeshje me skuadrën angleze nën urdhrat e Pep Guardiolës, por pastaj mund ta vazhdojë karrierën në një nga 8 skuadrat e tjera që menaxhohet nga kjo skuadër, si Jokohama Marnos apo Melburn Siti në Australi, shkruan ‘Panorama Sport’.

Për të kompletuar 10 vitet e kontratës, duan që t’i ofrojnë Mesit një rol ambasadori për gjithë botën në këtë grup. Edhe pse ka kohë deri në 30 qershor (datë kur i përfundon kontrata me Barcelonën), informacionet për Leon janë të shumta. Rinovimi i Pep Guardiolës me Sitin e afroi Leon me “Qytetarët”, por nga Barcelona bëjnë presion.

Viktor Font, i cili është një nga kandidatët kryesorë për të fituar zgjedhjet dhe të bëhet president i klubit, ka lëshuar një mesazh.

“Jam shumë i bindur që e ardhmja e Mesit është te Barcelona. Leo është fitues dhe si të gjithë katalanasit do të triumfojë. Por, të shohim se çfarë do të ndodhë në këtë vit. Kemi gati një projekt solid dhe me garanci për të ardhmen”, ka thënë Font.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...