E premte, 22 Janar, 2021
7 C
Tirana

A duhej të jepte dorëheqjen Thaçi pas publikimit të aktakuzës? Përgjigjet Haradinaj

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth ftesës që Gjykata Speciale i ka çuar presidentit Thaçi, për t’u paraqitur në Hagë.

Kujtojmë se Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit kur u ftua nga kjo Gjykatë, ndërsa Thaçi nuk ka vepruar në mënyrë të njëjtë.

I ftuar në emisionin Pressing në T7, Haradinaj tha se dorëheqja e Thaçit nuk e ndryshon gjendjen dhe se nuk ka peshë tashmë.

“Kur ki propozim aktakuzë, dorëheqja s’ka peshë. Nuk e di për çka është ftu, mirëpo presidenti ka dhënë deklarata edhe me herët, por Prokurori nuk e përdori. Çështja e dorëheqjes nuk është çështje kyçe në këtë rast. Këtë herë është më rëndësi totali se si menaxhohet kjo, e jo vetëm dorëheqja”, tha ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...