E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

8 marsi/ Ambasadorja e SHBA ka një mesazh për gratë shqiptare

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim, në kuadër të festës së 8 marsit ka shpërndarë një mesazh për gratë shqiptare.

Ambasadorja amerikane shprehet se gratë shqiptare meritojnë respekt për gjithçka ato bëjnë për familjet e tyre.

“Gratë shqiptare meritojnë falenderime dhe respekt për gjithçka që ato bëjnë për familjet e tyre, vendin e tyre dhe botën tonë. Unë e ndaj vendosmërinë tuaj për të bërë një ndryshim pozitiv, në ditën ndërkombëtare të gruas & çdo ditë”, pohon Yuri Kim.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...