E enjte, 26 Nëntor, 2020
2 C
Tirana

Burri i premton publikisht gruas: O sot, o kurrë

Më të lexuarat

E kaluat koronavirusin në shtëpi? Ja si të përfitoni rimbursimin e barnave

Paketa e medikamenteve për kurimin e COVID-19, do të rimbursohet nga shteti. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar një video orientuese për qytetarët...

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja dhe viktimave nga Covid-19 në vend

Pas ditësh të tëra me shifra rekord, Shqipëria ka regjistruar një ulje të ndjeshme të rasteve të reja dhe viktimave nga Covid-19 në 24...

”Mund të ruhet në temperatura -2 gradë”/ AstraZeneca: Ja sa kushton vaksina

Shumë shtete janë në garë për zbulimin e vaksinës efektive që do të luftojë koronavirusin, në një kohë që numri i të infektuarve po...

Shkollat drejt mbylljes? Rama zbulon vendimin e marrë

Në një konferencë me gazetarët për situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, Rama tha se shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë, dhe...

Nuk mbarojnë telashet për Strakoshën, portieri shqiptar i dyshuar me Covid

Pak ditë më parë, portieri i Lacios, Tomas Strakosha rezultoi negativ me koronavirus dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase, për ndeshjen sotme...

Kryemadhi nxjerr sekretin: Halla e Briseida Shehajt është vjehrra e Braçes

Ish-drejtorja e Tatimeve dhe socialistja e njohur Briseida Shehaj, është bërë pjesë e LSI-së prej pak kohësh. Gjatë muajit tetor, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi,...

Ndërron jetë legjenda argjentinase e futbollit, Diego Maradona

Një lajm i trishtë për botën e futbollit. Legjenda e Argjentinës, Diego Maradona ka ndërruar jetë në moshën 60-vjeçare. Pak ditë më parë, ai i'u...

Çifti i parë i “Për’puthen” i japin fund lidhjes, zbulohet arsyeja (FOTO)

Ina dhe Geri, çifti i parë i “Për’puthen” në Top Channel, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shumë është përfolur gjatë ditëve të...

Studimi/ Ja cila është simptoma më e zakonshme e njerëzve të prekur nga Covid

Njohja e simptomave kryesore të koronavirusit, ka qenë thelbësore për të gjetur një trajtim mjekësor për pandeminë. Në fillim të shpërthimit të pandemisë, ekspertët paralajmëruan...

Uzuni i shënon Juventusit, shqiptari feston si Ronaldo (Video)

Myrto Uzuni ka befasuar Juventusin duke i dhënë avantazhin skuadrës së tij, Ferencvaros.  Sulmuesi shqiptar ka realizuar në minutën e 19-të të takimit që...

Tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi një tragjedi të madhe në vendin tonë, por shërbeu dhe si një reflektim për të kuptuar se familja është shumë e shtrenjtë dhe çdo ditë duhet të tregojmë dashuri jo vetëm me fjalë, por me vepra dhe në të vërtetë.

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në Tv Klan, Spartaku ka treguar se për 23 vite, ai nuk i ka dhuruar gruas dhe fëmijëve të tij asnjë ditë lumturie. Varësia e tij ndaj alkoolit ka shkaktuar dhimbje dhe shumë debate në familje. Nuk ka qenë asnjëherë përkrahje për ta dhe në kushte të tilla djali i tij, vetëm 19 vjeç u bë shtylla e familjes.

Ai ka një mesazh për gruan dhe djalin e tij, por gjithashtu bën edhe një premtin që zotohet ta zbatojë deri në frymën e fundit.

Spartaku: Më datë 26 nëntor kam qenë vetë në terren, në familjen Lala, mora pjesë aty. Pastaj ktheva kokën pas dhe thashë pse mos i vë vetes një detyrë, një premtim.

Ardit Gjebrea: Pra ishte tërmeti momenti? Pas 23 vitesh duhet të ndodhte tërmeti i 26 nëntorit, që të reflektoje për atë pasuri që ti ke, teksa ishe në terren dhe shikoje familjet që kishin pësuar fatkeqësi?

Spartaku: Po! Familje të humbura, fëmijë, prindër. Unë i kisha dhe nuk jam i zoti për t’i mbajtur. Gjëja më e shtrenjtë sot është familja. Jam bërë pishman për shumë gjëra dhe sot kam ardhur këtu për t’i dhënë një betim bashkëshortes time, familjes sime, të dy djemve, Seldit dhe Kristianit. Para pak ditësh, u ktheva nga shërbimi me kolegët. Nuk merrja guximin t’i dilja përpara se më vinte era raki, alkool. Të nesërmen u qetësova dhe më thotë prapë? Aman o burrë i dheut, 100 herë, tha? Prandaj dua t’i bëj një premtim që ta mbaj derisa të kem frymën e fundit.

Bashkëshortja e tij vjen në studio, ndërsa djali i tij për shkak të punës nuk mund të ishte i pranishëm.

Selvia: Nuk e prisja, por meqë m’u largua kështu e ndjeva.

Spartaku: Kemi 23 vite bashkë martesë, për kaq vite të kam munduar shumë, ke bërë gjithçka për familjen time, më ke dhënë kurajo, më ke mbështetur. Unë sot jam këtu për të dhënë një mesazh, o sot, o kurrë. As alkoolin në gojë, as llaf, as debate në familje, përkundrazi do të jem më pranë teje.

Selvia: Pavarësisht çfarë përjeton njeriu, tani fëmijët rriten, t’ju japim më shumë forcë. Unë them ky të jetë më i qetë për veten. I madhi është aq i ndërgjegjshëm dhe aq i kuptueshëm, sa unë them, ai është rritur, dhe unë komunikoj aq shumë me të, çdo gjë i hapem, për çdo hall ose problem. Ti lemë problemet e tjera dhe të ecim përpara. /tvklan.al

 

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reali “trullos” Interin, fitojnë Bayern dhe Atalanta

Përfundojnë ndeshjet e katërta në grupe të Champions League. Reali ka mundur Interin në “San Siro” me rezultatin e pastër 0-2. Ndeshja u zhbllokua...

Maradona ndërroi jetë, 5 fëmijët e tij “në luftë” për milionat

Vdekja e Diego Maradonës mund të shkaktojë një grindje familjare mbi pasurinë e tij ndërsa ai lë pas pesë fëmijë që i njohu si...

Zgjedhjet/ Duka: Po s’ka dakordësi me Bashën, do ketë me Patozin e Topallin

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste (PAA), Agron Duka, i ka dhënë mesazhe të qarta kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Teksa ka qenë i ftuar...

Gjermania zgjedh më 26 shtator 2021, pasuesin e Angela Merkel

Qeveria gjermane vendoi të mërkurën që më 26 shtator 2021 të zhvillojë zgjedhjet e përgjithshme për të zgjedhur kreun e ri të ekzekutivit që...

OKB: Dhuna e burrave ndaj grave është gjithashtu një pandemi

Në të gjithë botën të mërkurën u shënua Dita Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Grave. Në shumë vende gratë thanë se bllokimet për shkak...