E hënë, 29 Nëntor, 2021
15.5 C
Tirana

“7 vjet shokë shkolle”/ Lefter Maliqi këshillë Ardi Veliut: Je i rënë, dorëhiqu

Deputeti Lefter Maliqi,ka dhënë për herë të parë detaje mbi marrëdhënien e tij personale me Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu.

Teksa po komentonte vrasjen e 25-vjeçarit, Klodian Rasha dhe protestat qytetare që kërkojnë dorëheqjen e Veiut, Maliqi kishte një këshillë për këtë të fundit.

Maliqi u shpreh se të dy kishin qenë shokë klase për 7 vjet, ndërsa më pas e ka patur vartësin e tij teksa drejtonte komisariatin e Tepelenës.

Unë jam që drejtuesit në Policinë e Shtetit nuk duhet të jenë ekstremist militant. Ti them Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, shokut tim që 14 vjeç. Ka qenë 7 vjet në një klasë dhe ka qenë edhe vartësi im në Tepelenë duke qenë shef poste në Memaliaj dhe unë shef në Tepelenë, moralisht është i rënë dhe duhet të japë dorëheqjen. Le të vazhdojë karrierën e tij në segmente të tjera”, tha Maliqi në ”Ora News”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...