E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

“5 vite më parë më ka qëlluar me grusht”, flet autori i vrasjes në Peqin

Lidhur me vrasjen në Peqin, kanë dalë të dhënat e para të cilat i japin një rrjedhë tjetër ngjarjes. Një konflikt i nisur 5 vite më parë, ka çuar sot në humbjen e një jete. Autori i dyshuar i ngjarjes Leonard Bashaliu, ka deklaruar para policisë se ka qëlluar me pistoletë në drejtim të Ylber Xhahysës për shkak të një konflikti të 5 viteve më parë, që është përshkallëzuar më pas sot në përdorimin e armës.

“U zumë kot. Para 5 vitesh më ka qëlluar me grusht dhe sot filloi debati e përfundoi me përdorimin e armës së zjarrit”, ka deklaruar autori i ngjarjes, i cili aktualisht ndodhet në gjendje të rënduar psikologjike.

Vrasja është regjistruar në Peqin, në fshatin Gjocaj. Viktima është një 45-vjeçar i identifikuar si Ylber Xhahysa, banues në fshatin Pajovë. Ngjarja është regjistruar rreth orës 08:30 të mëngjesit të kësaj të marte, pas një sherri të çastit i cili përfundoi tragjikisht. 45-vjeçari u transportua me urgjencë në spital, por nuk mundi që t’i mbijetonte plagëve të marra nga arma e zjarrit.

Policia jep njoftim zyrtar lidhur me vrasjen në Peqin. 

“Policia kap dhe vë në pranga disa minuta pas ngjarjes, autorin e vrasjes së 45-vjeçarit, ndodhur  në fshatin Gjocaj, Peqin.

Më datë 08.06.2021, rreth orës 08:30, në fshatin Gjocaj, Peqin, gjatë një konflikti për motive të dobëta, shtetasi L. B, rreth 40 vjeç, banues në Gjocaj, ka plagosur me armë zjarri shtetasin Y. Xh, rreth 45 vjeç, banues në fshatin Pajov, i cili si pasojë e plagëve ta marra ndërroi jetë në spitalin e Peqinit. Reagimi i menjëhershëm i policisë bëri të mundur identifikimin e autorit, lokalizimin e vendndodhjes  dhe pas disa minutash ndjekje nga shërbimet e policisë u bë e mundur kapja dhe prangosja e autorit të dyshuar së bashku me armën e zjarrit pistoletë. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia.

Lexo edhe :   "Nuk do ta kisha vrarë, por më ka fyer", Bashaliu lihet në burg
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...