E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

VIDEO/Planifikuan vrasjen e Kudret Saliajt, gjykata lë në burg babë e bijë

Gjykata ka lënë në burg Mexhit Picarin dhe Dhurata Saliajn. Trupa gjyqësore ka pranuar kërkesën e prokurorisë, duke dhënë masën e sigurisë ‘arrest me burg’.

Picari dhe Saliaj janë shfaqur me kokën ulur. Mexhit Picari akuzohet si autor i vrasjes së Kudret Saliajt, ndërsa vajza e tij, ish-gruaja e viktimës akuzohet si bashkëpunëtore në krim.

Mexhit Picari ekzekutoi më armë zjarri mesditën e së premtes ish-dhëndrin e tij Kudret Saliaj, pranë Gjykatës së Tiranës. Hetuesit kanë zbuluar se është ndihmuar edhe nga vajza e tij, Dhurata.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Goditi Macron me shuplakë, gjykata franceze dënon 28-vjeçarin

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...