E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 8 qershor 2021

La Gazzetta dello Sport

  • Pse mund ta fitojë Italia
  • Edhe Ziyech, Milani aromë Londre

Corriere dello Sport

  • Sarri ka nisur me merkaton
  • Dzeko, riprovon Maksi

AS:

  • Dopio vaksinë
  • Superliga fiton betejën në Zvicër

Mundo Deportivo

  • Euro-dyshim
  • Pep mbështet Komanin

L’Equipe

  • Faktori (fotoja kryesore, Kante)
  • Roland Garros, vendi i më të vjetërve

Përgatiti: Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...