E shtunë, 26 Shtator, 2020
16 C
Tirana

44 milion Euro gjobë! Përse hesht prokuroria

Më të lexuarat

U ekzekutua nga RENEA/ Çfarë u gjet brenda shtëpisë së të moshuarit në Elbasan

RENEA ka ekzekutuar sot Lefter Zhidrun, pas më shumë se 5 orësh rezistencë nga 71-vjeçari në banesën e tij. RENEA u fut nga tarraca e...

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Prej 17 muajsh në kërkim, gjendet trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar në Greqi

Pas 17 muajsh kërkimi, është gjetur në Greqi trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar, Laert Beqaj. Ky i fundit humbi gjurmët mesnatën e 9...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

“I kishte ardhur dita e perëndisë!”, ja çfarë thotë djali i madh i 71-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan (VIDEO)

71-vjeçari që u ekzekutua në përplasjen me forcat RENEA, ishte divorcuar dy herë më parë. Djali i Lefter Zhidrus ka thënë në një prononcim...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

“Pse i ndihmon kaq shumë njerëzit?”/ Rrëfimi prekës i Cunmulajt: Dua t’i ngjaj mamit sa thoi i gishtit të këmbës

Modelja e njohur, Emina Cunmulaj ishte ftuar sot në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, teksa ka bërë një rrëfim si asnjë herë më...

Detaje tronditëse nga masakra në Elbasan/ Lefter Zhidru kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Grupi hetimor po kryen veprimet e fundit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, pas masakrës në Elbasan. Në banesën e 71-vjeçarit Lefter Xhidru, janë...

Ndodh e papritura në emisionin “Përputhen”, konkurrenti largohet me urgjencë nga studio (VIDEO)

Çdo ditë emisioni "Përputhen” në Top Channel ofron shumë surpriza. Me plot të papritura ishte emisioni i djeshëm, ku një nga protagonistët e ka...

Nga Mentor Kikia 

Shqipëria, dmth ne, do të paguajmë edhe 44 milion Euro nga taksat tona, një gjobë që do të shkojë për një kompani të huaj. Pra 44 milion Euro nuk do të bëhen as libra për fëmijët e varfër, as shkolla e spitale, as rrugë e parqe lodrash.

Mes qeverisë dhe opozitës ka nisur një ping-pong se kujt do ti ngecë “Derri maç”, pra faji për kontratën e prishur me kompaninë greke të rrugës Tiranë-Elbasan, “Aktor” që solli gjobën. Padyshim faji nuk do të gjendet as në konferencat e deklaratat e partive, as ne studiot e televizioneve.

PD thotë se Qeveria e PS ia ndërpreu kontratën kompanisë greke e ia dha klientit të vet.

Qeveria e PS thotë se Qeveria e PD e nënshkroi kontratën pa bërë studimin sizmik të tokës, e cila rrëshkiti duke sjellë kosto shtesë.

Lexo edhe :   Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Në të dyja rastet ka një fajtor dhe mua nuk më intereson fare nëse fajtori është në qeveri apo në opozitë. Mua më intereson që fajtori të ndëshkohet dhe ato para të kthehen në arkën e shtetit.

Nuk më interesojnë deklaratat e PD-së dhe Qeverisë, por më intereson që prokuroria të hapë hetime dhe të çojë përgjegjësin para drejtësisë dhe ta detyrojë të paguajë faturën.

Boll me fajtorë pa emër, e para që zhduken në drejtim të paditur.

Tendera me shuma marramendëse që edhe kur sbulohen me shkelje, askush nuk ndëshkohet, Por vetëm fjalë, secila palë e gjen fajin tek tjetra: Edhe ti kështu ke bërë kur ishe në qeveri.

Dhe sërish askush nuk ndëshkohet. Duam fajtorin në bankën e të akuzuarve dhe kthimin e parave. Të tjerat janë lloqe.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Opozita e Bashës si lule artificiale

Nga Lorenc Vangjeli Në Tiranë, por dhe gjithkund gjetkë, gjithçka e ka një çmim. Shëndeti, dashuria, karriera, fati e madje edhe mosha kalendarike mund të...

Rrëzimi i avionit dhe 26 viktimat, Presidenti i Ukrainës e shpall këtë të shtunën ditë zie

Ekipet e kërkim-shpëtimit po vazhdojnë punën në zonën ku një aeroplan ushtarak i Ukrainës u rrëzua. Të shtunën, autoritetet thanë se kanë gjetur edhe...

Stresi konfirmohet pozitiv me koronavirus

Reperi i njohur, Arkimed Lushaj, i njohur me emrin artistik Stresi, bëhet artisti i radhës që konfirmon se është infektuar me koronavirus. Lajmin e ka...

Reshjet e dendura/ Xhaçka: Parashikimet për javën e ardhshme janë shqetësuese

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, doli në një deklaratë për mediat mbi situatën në vend për shkak të motit të keq. Ministrja paralajmëroi se intensiteti...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...