E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

15-vjeçarja kryen operacioni plastik, sëmundja e shndërroi në një plakë (Video)

Mosha 15-vjeçare përbën kulmin e rinisë. Ndaj asnjë adoleshente nuk do t’i drejtohej operacioneve plastike për t’u dukur më e re. Por, kjo nuk vlente për një 15-vjeçare, që dukej si gjyshja e saj.

Xiao Feng nga Liaoning, Kinë, vuan nga një sëmundje e rrallë, progeria, që e kishte bërë atë të dukej si një grua në të 60-at. Historia e saj bëri bujë në mediat aziatike në dhjetor 2019. Simptomat e para të sëmundjes së pashërueshme, iu shfaqën qëkur ishte vetëm 1-vjeçe.

Që në vitet e para të adoleshencës, Xiao dukej si një grua e moshuar. Lëkura e saj e rrudhur u bë objekt talljesh, gjë që e detyroi të braktiste shkollën. Miliona njerëz u prekën nga ky rast, dhe shumë prej tyre dhuruan para, për një operacion plastik që mund ta ndihmonte vajzën e varfër të dukej si moshatarët e saj.

Më 29 dhjetor 2019, Xiaofeng iu nënshtrua operacionit. Kostoja e ndërhyrjes ishte 72.000 dollarë, por spitali ia fali 70 për qind të tarifës. Xiao u shfaq e lumtur me ndryshimin. Ajo premtoi se do të rikthehej në shkollë, dhe shpreson të studiojë për t’u bërë mjeke./TIRANA TODAY

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...