E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

10 shprehje nga Oskar Uajlld, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

“Ji vetvetja; të gjithë të tjerët janë të zënë.”

“Gjithmonë fali armiqtë; asgjë nuk i mërzit më shumë ”.

“Të jetosh është gjëja më e rrallë në botë, shumica e njerëzve vetëm sa ekzistojnë, kaq.”

“Jam aq i zgjuar sa që ndonjëherë nuk kuptoj asnjë fjalë të asaj që po them.”

“Nëse nuk e shijon një libër edhe po ta lexosh pa pushim, nuk ka kuptim ta lexosh fare.”

“Librat që bota i quan të pamoralshëm janë librat që i tregojnë botës turpin e vet.”

“E vërteta rrallë është e pastër dhe asnjëherë e thjeshtë”.

“Asnjëherë nuk mund ta kalosh dot limitin në të veshurin mirë dhe në edukim.”

“Asnjëherë mos dashuro dikë që të trajton si të ishe normal”.

“Shumica e njerëzve janë njerëz të tjerë. Mendimet e tyre janë mendimet e dikujt tjetër, jeta e tyre është një imitim, pasionet e tyre një citim ”./ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...