E shtunë, 24 Tetor, 2020
20 C
Tirana

Zyrtari i PD sulmon ish-gardistin e 21 janarit: I “tradhtove” menjëherë policët e plagosur

Më të lexuarat

Meta te berberi/ Artan Hoxha i nxjerr foton: Garda e Republikës rrethon zonën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikuar një foto të presidentit Meta i cili ndodhet tek berberi. Fotoja është shkrepur nga larg, dhe kjo për...

Foto/ Lefter Koka me Fatos Nanon, ndryshim drastik i ish-kryeministrit

Deputeti Lefter Koka ka publikuar në rrjetin social, Facebook një foto krahë për krahë me ish-kryeministrin socialist Fatos Nano. Në mbishkrimin e fotos, Koka shprehet...

Ku ndryshojnë Trump dhe Bajden mbi politikën e jashtme amerikane

Nga David Tafuri “The Hill” Menaxheri i fushatës së Trump e ka nxitur Komisionin për Debatet Presidenciale të “ri-mendojë dhe ri-publikojë një sërë temash…me theksin...

Produksioni i ‘Përputhen’ e përjashton nga emisioni, reagon Shqipja (FOTO)

Produksioni i emisionit “Përputhen” në Top Channel, dje vendosi të përjashtonte konkurrenten Shqipe Hysenaj nga programacioni, për një afat kohor të papërcaktuar. Në nisje të...

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Plas sherri në studion e ‘Top Channel’, konkurrentët largohen nga emisioni

Puntata e radhës në ‘Përputhen’ ka përfunduar me sherre dhe me largim nga studio të djemve dhe vajzave që kanë shkuar për të gjetur...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

Vritet ish-sportisti, babë e bir e ekzekutojnë në mes të restorantit

Një atentat i mori jetën ish-sportistit të arteve marciale të përziera (MMA) Shamil Abdulmuslimov në qytetin e Kasaviurtit në Dagestan. Kamerat regjistruan të gjithë ngjarjen...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

“Mos më prekni me dorë, jam i sëmurë”, zbardhet incidenti i Ndocajt me policinë

Ish-deputeti Eduart Ndocaj është shoqëruar sot në komisariat, pas incidentit në përurimin e shtëpisë së Gjergj Fishtës. Forcat e policisë kanë shoqëruar ish-deputetin, i...

Kreu i Departamentit të Politikës së Jashtme të PD, Kreshnik Çollaku i është kundërpërgjigjur deklaratës së kandidatit të PS-së për Bashkinë e Matit, Agron Malaj drejtuar Lulzim Bashës.

Çollaku i ka drejtuar disa pyetje kandidatit Agron Malaj, i cili më 21 janar ishte pjesë e “grupit të zjarrit” të Gardës që qëlloi mbi protestuesit, teksa e ka quajtur atë “tradhtarë” të 21-janarit dhe policëve që u lënduan në atë protestë.

Si ka mundesi qe “tradhtove” menjehere gardiste e police te plagosur dhe dhunuar ne ate proteste te pergatitur per kufoma ?“, shkruan Çollaku.

Po ashtu, Çollaku shkruan se PS ka 6 vjet në pushtet dhe nuk ka vërtetuar qoftë edhe një akuzë të vetme ndaj kryedemokratit Lulzim Basha.

Postimi i plotë i Çollakut: 

Paska folur me gojen e perdale te kryefamiljarit  te familjes se tij politike ky ish drejtuesi i grupit te zjarrit te 21 janarit Agron Malaj.

Ka ricikluar akuzat e rendomta qe ben tash 12 vjet Partia e Rames por qe deri me sot ska dhene asnje fakt te vetem, perkundrazi ka vertetuar qe gjithcka eshte thjesht propagande.

Kane 6 vjet ne pushtet dhe nuk kane vertetuar qofte dhe nje akuze te vetme ndaj Lulzim Bashes. Kane 6 vjet qe skan bere asnje investim,  vec kane vjedhur, grabitur, plackitur shqiperin dhe shqiptaret. Kane 6 vjet qe jane vene ne sherbim te krimit qe i solli dhe i mban ne pushtet.

Une sot i kam disa pyetje per ish gardisti. A ishte familja jote politike PS edhe ne diten e 21 janarit kur mesyn garden e policine per te shkelur mbi kufoma?

Si ka mundesi qe “tradhtove” menjehere gardiste e police te plagosur dhe dhunuar ne ate proteste te pergatitur per kufoma? 

Si ka mundesi qe brenda 48 oreve paske dale i pafajshem?

Si ka mundesi qe paske informacion dhe nuk ua ke bere te ditur institucioneve te drejtesise?

Te pakten lexoj ato qe te shkruajne se Matjanet nuk e kane zakon te presin ne bese miqt e bashkpunetoret sic te nxoren ty ne kete leter.

Po te kishte pasur qofte dhe nje fakt qe implikon Lulzim Bashen,familja jote politike do kishte bere gjithcka per ta cuar para drejtesise.

Sa per mbeshtetjen qe ka Lulzim Basha ne Mat ti e di me mire se kushdo tjeter,e prekur e provuar,pasi as me krim e as me droge e para korrupsioni nuk ia keni dale ta ndryshoni ate. Mati ia ka dhene besen PD dhe Lulzim Bashes dhe do ti prije betejes per nje Shqiperi si Evropa”. 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Virologu italian kundër mbylles së dytë: Mjaft, Covid-19 nuk është murtajë

Virologu i njohur në Itali Giorgio Palù, beson se tamponimi masiv për Covid-19 është i panevojshëm po ashtu edhe bllokimi, ndërsa e ka konsideruar...

Mediu: Brenda mandatit të parë qeverisës, Shqipëria anëtare e BE-së

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka zhvilluar një takim me të rinjtë që mbështesin këtë forcë politike në Tiranë. Gjatë fjalës së tij, Mediu...

Start i çmendur, Barça dhe Reali shënojnë 2 gola për 4 minuta

El Clasico ndërmjet Barcelonës dhe Real Madrid, ka filluar ashtu siç e parashikonin tizofët. Dy gola të shpejtë janë shënuar që në fillimin e lojës. Të...

Irani u dërgon emaile kërcënuese votuesve amerikanë

Sipas FBI-së dhe zyrtarëve të agjencive të zbulimit, votuesit në Florida morën disa herë gjatë ditës së martë emaile në dukje nga organizata “Proud...

Krisje në koalicion? Hoti-Haradinaj përplasen për Task-Forcën anti-korrupsion

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, që është partneri kryesor i kryeministrit Avdullah Hoti, ka dalur kundër vendimit të Qeverisë së...