E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
-0.5 C
Tirana

Zyrtare/ Fillon aventura amerikane për Ansi Agollin

Ansi Agolli tashmë 36 vjeç, u largua nga Qarabag, pas 5 sezonesh në Azerbajxhan, për të vijuar karrierën në SHBA. Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare ka firmosur për një vit me skuadrën e New York Cosmos, skuadër që militon në Kategorinë e Dytë të kampionatit amerikan të futbollit.

“Ndihem shumë komod. Është si një familje brenda dhomave të zhveshjes. Jam shumë i emocionuar dhe po përgatitem për ndeshjet dhe të arrij rezultate me skuadrën. Në Shqipëri, kur thua futbolli amerikan, Cosmos është skuadra e parë që të vjen në mendje, E di që ky klub ka traditë dhe unë do të bëj më të mirën për të ruajtur këtë traditë”, tha Agolli.

Agolli u shpreh shumë i lumtur për këtë sfidë të re dhe në mesazhin e tij të dërguar tifozëve shqiptar në Amerikë tha se do japë maksimumin për këtë skuadër në aspektin sportiv, si dhe do të tregojë vlera të larta njerëzore.

Zëvendës presidenti i klubit, Joe Barone tha: “Jemi shumë të emocionuar që Agolli është me ne këtë sezon. Eksperienca e tij flet vetë dhe ne besojmë se ai do të ketë ndikim në fushë këtë sezon, jo vetëm me aftësitë e tij, por edhe duke dhënë shembull për lojtarët e rinj në ekip.”

“Në pak ditë që ai është këtu duken qartë cilësitë e tij, dhe tifozët Cosmos do të gëzojnë duke e shikuar atë këtë sezon”, tha trajneri i Cosmos Carlos Mendes. “Edhe me të gjitha që ai ka arritur, ai është një lojtar i përulur, i cili punon çdo ditë në stërvitje”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Prishje pazaresh droge, atentat mafioz ndaj një personi në Tiranë

Blutë e Lezhës, bazuar në informacionet e marra në rrugë operative se disa shtetas po organizonin të kryenin një vrasje, duke përdorur mina me...

8 gra dhe 8 burra: qeveria gjermane hap rrugën për barazi gjinore

Për herë të parë në 16 vjet, Gjermania do të drejtohet nga një burrë. Por megjithëse Angela Merkel po ia dorëzon kancelarinë një pasardhësi...

OBSH: Vaksinat duhet të funksionojnë kundër variantit Omicron

Vaksinat ekzistuese duhet të mbrojnë ende njerëzit që kontraktojnë variantin Omicron nga rastet e rënda të Covid, thotë një zyrtar i Organizatës Botërore të...

Fishekët e Yuri Kim, kapsolla deri më sot…

Nga: Eduard Zaloshnja Pasi Sekretari i Shtetit Blinken e shpalli Berishën persona non grata, Ambasadorja Yuri Kim, tek shkallët e ShQUP-it, u bëri thirrje anëtarëve/votuesve të PD-së...

Escobar me agjendë të qartë kundër korrupsionit, shmanget takimi me Metën

I dërguari i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, vjen në Tiranë me një agjendë të qartë kundër korrupsionit të politikanëve shqiptarë. Ambasada e...