E mërkurë, 20 Janar, 2021
0 C
Tirana

Zyra e vizave u mbyll para pak ditësh, Ambasada Gjermane merr një tjetër vendim

Ambasada Gjermane ka njoftuar sot se është hapur përsëri zyra e vizave dhe pasaportave. Në njoftim thuhet se zyra e vizave dhe pasaportave të Ambasadës Gjermane në Tiranë, rifillon punën normalisht ditën e hënë, më 27 korrik.

Sakaq, aplikuesit të cilët kanë pasur takim në periudhën kohore 20 korrik deri më 24 korrik, do t’u konfirmohet një takim i ri.

Kjo lëvizje vjen në një kohë kur pak ditë më parë, u mor vendimi për mbylljen e zyrës për arsye parandaluese.

Njoftimi

+++ Rihapet Zyra e Vizave dhe Pasaportave +++

Zyra e Vizave dhe Pasaportave të Ambasadës Gjermane në Tiranë rifillon punën normalisht ditën e hënë, më 27.07.2020; takimet e konfirmuara mund të mbahen. Aplikuesve, të cilët kanë pasur takim në periudhën kohore 20.07.2020 deri më 24.07.2020 do t’u konfirmohet një takim i ri.

+++ Ëiedereröffnung der Pass- und Visastelle +++

Die Pass- und Visastelle der Deutschen Botschaft Tirana nimmt ab Montag, den 27.07.2020, den normalen Dienstbetrieb ëieder auf; bestehende Termine können ëahrgenommen ëerden. Die von der Schließung im Zeitraum vom 20.07.20 bis 24.07.2020 betroffenen Antragsteller erhalten eine neue Terminbestätigung.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...