E hënë, 18 Janar, 2021
-6 C
Tirana

”Zuskë histerike e bashkisë”/ Aktori, Neritan Liçaj shpërthen ndaj medias

Aktori, Neritan Liçaj ka reaguar ashpër kundër  ”Top Channel’’, sa i takon një kronike që është përgatitur nga ky televizion.

Gjatë kohës së shembjes së Teatrit Kombëtar, Liçaj ka qenë një nga zërat më kritik sa i takon ndërtimit të një godine të re, duke kundërshtuar shumë fort edhe projektin që ishte paraqitur nga Bashkia e Tiranës.

Liçaj ka kundërshtuar gjithmonë kryebashkiakun Erion Veliaj për betonizimin e Tiranës dhe ndërtimin e kullave.

Ndërkohë, në një kronikë ‘’Top Channel’’ ka deklaruar se Veliaj mbështet dhe promovon Neritan Liçajn.

Kaq ka mjaftuar që ky i fundit të shpërthejë ndaj këtij televizioni, duke deklaruar se askush nuk mund të njollosë emrin e tij me asnjë lloj makinacioni.

Përmes një postimi, ai tha se gënjeshtra të tilla janë të papranueshme.

“Shpifje dhe gënjeshtra të tilla..janë të papranueshme. Nuk mundeni me asnjë makinacion të tille të njollosni emrin tim. Zuskë histerike e bashkisë e pavotuar dhe e pa ligjshme.. dhe të gjithëve ju që i shërbeni,mos t’ju gënjej mendja se me njollosni dot”, shkruan Liçaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...