”Zuskë histerike e bashkisë”/ Aktori, Neritan Liçaj shpërthen ndaj medias

Aktori, Neritan Liçaj ka reaguar ashpër kundër  ”Top Channel’’, sa i takon një kronike që është përgatitur nga ky televizion.

Gjatë kohës së shembjes së Teatrit Kombëtar, Liçaj ka qenë një nga zërat më kritik sa i takon ndërtimit të një godine të re, duke kundërshtuar shumë fort edhe projektin që ishte paraqitur nga Bashkia e Tiranës.

Liçaj ka kundërshtuar gjithmonë kryebashkiakun Erion Veliaj për betonizimin e Tiranës dhe ndërtimin e kullave.

Ndërkohë, në një kronikë ‘’Top Channel’’ ka deklaruar se Veliaj mbështet dhe promovon Neritan Liçajn.

Kaq ka mjaftuar që ky i fundit të shpërthejë ndaj këtij televizioni, duke deklaruar se askush nuk mund të njollosë emrin e tij me asnjë lloj makinacioni.

Përmes një postimi, ai tha se gënjeshtra të tilla janë të papranueshme.

“Shpifje dhe gënjeshtra të tilla..janë të papranueshme. Nuk mundeni me asnjë makinacion të tille të njollosni emrin tim. Zuskë histerike e bashkisë e pavotuar dhe e pa ligjshme.. dhe të gjithëve ju që i shërbeni,mos t’ju gënjej mendja se me njollosni dot”, shkruan Liçaj.