E shtunë, 24 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Zhvillimet kryesore në rajon në 24 orët e fundit

Titujt kryesorë të lajmeve në rajon

1- Borrell: Të mbështesim pa ndërprerje perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor

2- Konjufca: Serbinë e udhëheq një president, i cili në atë kohë ishte ministër i kryekriminelit Millosheviç

3- Maqedonia e Veriut pret ndryshime nga zgjedhjet në Bullgari

4- Varhelyi e paralajmëron Serbinë: S’ka vend në BE për ata që e mohojnë gjenocidin, s’ndodhi vetëm në Srebrenicë

5- Helmohen mbi 160 persona në Deçan të Kosovës, dyshohet nga uji i pijshëm, nisin hetimet

6- 26 vjet nga masakra e Srebrenicës, Kurti: Ndëshkimi i kriminelëve, themeli i paqes për Ballkanin

7- Dhjetëra tërmete në pak orë në Greqi, sizmiologët shpjegojnë dukurinë: E pazakontë

8- Vrasja që tronditi Greqinë/ Prindërit e Caroline nuk binden nga rrëfimi i burrit vrasës, i mbajnë shpresat te data 15 korrik

9- Diaspora e gatshme të blejë bono thesari, për të ndihmuar qeverinë e Kosovës

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...