E diel, 22 Nëntor, 2020
16 C
Tirana

Zhduket pa gjurmë 30-vjeçari shqiptar në Itali, letër familjes: Kërkoj falje…

Më të lexuarat

KUJDES/ Pamje të rënda: Morgu përtej kapacitetit, trupat lihen përtokë

KUJDES! PAMJE TË RËNDA! Syri.net ka publikuar foto ekskluzive të siguruara nga brenda Morgu i Tiranës, ku trupat e viktimave nga Covid-19 janë vendosur në...

Rritja e rasteve/ Sot hapet spitali Covid 3, brenda javës edhe Covid 4

Pas ankesave të shumta për ezaurimin e kapaciteteve në spitalet Covid, qeveria duket se po bën lëvizjen e radhës. Burime bëjnë me dije se...

Kaos në spital/ Mjeku thirrje qeverisë: Zgjohuni nga gjumi, hapni Covid 4

Situata paraqitet e rënduar në vendin tonë sa i përket pandemisë nga koronavirusi. Mjeku i Urgjencës i ‘Shefqet Ndroqit’, ose Covid2, Dritan Koçiaj ka ngritur...

“Njerëzit do vdesin”, sizmologu grek parashikon një tërmet të fuqishëm

Në 30 tetor, një tërmet i fuqishëm goditi Detin Egje midis bregdetit turk dhe ishullit grek të Samos, duke shkaktuar një bilanc tragjik. Po...

Pamje të rënda/‘Luftë’ mes grupeve mafioze, 29-vjeçarin e vrasin me shkopinj

Disa pamje të rënda janë bërë virale në rrjet, ndërsa dëshmojnë dhunën makabre të disa personave, ku me shkopinj në duar qëllojnë pa pikë...

“Ka planifikuar që të japë dorëheqjen”, zbulohet pasardhësi i Vladimir Putin

Kritiku i njohur i Vladimir Putin, ka nxjerrë disa të pathëna të cilat e nxjerrin zbuluar lidhur me lëvizjet e tij. Valerey Solovei ka...

Italia jep alarmin për ‘bombën e ujit’/Ekspertët: Mos dilni nga shtëpia (VIDEO)

Autoritetet në Itali kanë dhënë alarmin për shkak të së ashtëquajturës “bombë e ujit”, që ka sjellë një përkeqësim të menjëhershëm të kushteve atmosferike. Për...

Kryetari i LSI-së ‘tradhton’ Kryemadhin, jep dorëheqjen nga partia

Kryetari i LSI-së në Laprakë, Gentian Arapi, njofton me anë të rrjeteve sociale se ka dhënë dorëheqjen nga partia e Monika Kryemadhit. Ai rrëfen se...

Asnjë shenjë përmirësimi nga virusi/ 13 viktima, nami me të infektuarit

Vijon me ritme të larta numri i të prekurve, e po kështu edhe pacientëve që kanë humbur jetën si pasojë e pandemisë. Në 24 orët...

Shqiptarit i zënë pritë në Spanjë, ekzekutohet me 6 plumba (Emri)

Një shtetas shqiptar ka mbetur i vrarë pasi ra pre e një atentati. Shqiptari i njohur si Trisas mbeti i vdekur pasi ndaj tij u...

Një 30-vjeçar shqiptar deklarohet i zhdukur që prej datës 30 prill.

Sipas mediave italiane, i zhdukuri Dorian Liçaj, doli mbrëmjen e 30 prillit nga Marina di Ragusa, ku ai ishte mysafir te kushërinjtë e tij dhe nga ajo kohë nuk ka më asnjë lajm prej tij.

I riu ndodhej në Itali nga janari dhe prej disa ditësh ndodhej në fshatin bregdetar Iblean në kërkim të një pune.

Sipas dëshmive, Liçaj është larguar të martën në mbrëmje me një biçikletë të kuqe, ndërsa familjarët tregojnë se ai kishte me vete dokumente shqiptare dhe një telefon celular, i cili aktualisht del i fikur. Ndërsa nuk dihet se çfarë rrobash kishte veshur para se të largohej.

Po ashtu, të afërmit kanë deklaruar se shqiptari vuante nga ankthi dhe para se të zhdukej, kishte lënë një shënim me dorë për familjen, në të cilën kërkonte ndjesë për vuajtjet që do t’u shkaktonte, duke lënë dyshime të forta për një vetëvrasje.

Lexo edhe :   Takimi me Di Maion, Meta kërkon prani më të madhe të investitorëve italianë

Ai është rreth 1.80 m i gjatë dhe familja, dhe policia kërkon ndihmën e qytetarëve duke bërë apel se në rast se e shikojnë të telefonojnë menjëherë në numrin 11.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Publikohen fotot dhe emrat e fëmijëve të zhdukur gjatë luftës së Kosovës

E rrethuar nga ndërtesa të larta të arkitekturës komuniste, në bodrumin e një biblioteke në Prishtinë, është ekspozita që tregon për fëmijët e vrarë...

SHBA: Miratohet përdorimi në raste urgjente i ilaçit me antitrupa Regen-COV2

Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Ilaçeve (FDA) lëshoi të shtunën autorizimin për përdorim urgjent të terapisë me antitrupa kundër COVID-19, të kompanisë farmaceutike Regeneron,...

Ulen infektimet nga Covid në vend, numri i vdekjeve mbetet i lartë

Pas ditësh të tëra me shifra rekord të të infektuarve, kurba e Covid-19 ka shënuar një ulje në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë...

Shkëndija ndahet në “paqe” me Shkupin në derbin e shqiptarëve

Shkëndija ka barazuar 1-1 në derbin shqiptar ndaj Shkupit. Skuadra e drejtuar nga Ernest Gjoka ka kaluar në avantazh me anë të 16-vjeçarit Dashamir Elezit...

Vuçiç, politikë mbi arkivolin e Patriarkut: Ai se donte pavarësinë e Kosovës

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç mbajti një fjalim në varrimin e kreut të Kishës Ortodokse Serbe, patriarkut Irinej, i cili vdiq nga koronavirusi, duke...