E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Zelanda e Re mirëpret e para Vitin e Ri

Zelanda e Re mirëpret Vitin e Ri me shfaqje spektakolare të dritave. Zelanda e Re do të udhëheqë edhe një herë festimet botërore të Vitit të Ri me një shfaqje spektakolare të dritave, mbi urën e portit të Auckland.

Njerëzit janë lejuar të mblidhen në qytet për herë të parë që nga gushti, ndërsa vendi mirëpriti vitin 2022, me kufizimet e lehtësuara pavarësisht frikës nga Omicron.

Për shkak të zonave të ndryshme kohore në mbarë botën, Zelanda e Re është tradicionalisht një nga vendet e para që sjell Vitin e Ri përpara se vendet e tjera të nisin mesnatën e 31 dhjetorit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...