E mërkurë, 21 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Zbulohet romanca/ Dy vite pas divorcit, Jonida Maliqi në një lidhje me aktorin e “Al Pazar”

Më të lexuarat

Një izolim i dytë nga koronavirusi? Rrakacolli tregon skenarët

Rritja alarmante  e rasteve të reja me Covid-19 ditët e fundit në vend, ka shtuar frikën te qytetarët se mund të ketë një izolim...

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

Abuzim me tendera, SPAK arreston ish-drejtorin e Prokurimeve të OSHEE

Policia e Tiranës ka kryer ekzekutimin e urdhërarresteve për disa zyrtarë të OSHEE-së, me urdhër të SPAK-ut. Në pranga ka rënë, ish-Drejtori i Prokurorimeve të...

Rekord i ri të infektuarish, konfirmohen 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Ende nuk ka asnjë shenjë përmirësimi nga situata me pandeminë në vend. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 4 persona. Burime zyrtare nga...

Kina, 3 Hëna artificiale në orbitë për të kursyer energjinë elektrike

Ambicia e hapur e Kinës për të qenë superfuqia kryesore e botës, po shtrihet edhe në dominimin e hapësirës, ku rivalja kryesore është sërish...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Ambasada del me njoftimin e rëndësishëm

Gjatë ditëve të fundit, Ambasada Amerikane në Tiranë ka këshilluar qytetarët shqiptarë mbi mënyrën e aplikimit për Lotarinë Amerikane. Të gjithë ata persona të cilët...

Sherr me Luanën gjatë emisionit? Zbulohet e vërteta e largimit të Veleshnjës

Pak ditë më parë u aludua se aktori i humorit Rezart Veleshnja, kishte pasur një zënkë me moderatoren Luana Vjollca, dhe për këtë arsye...

Ish-drejtoresha e Tatimeve tregon kujt i përket rafineria e Ballshit

Ish-drejtoresha e Tatimeve, Briseida Shehaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë në lidhje me çështjen e rafinerisë së Ballshit. E ftuar në Syri.net, Shehaj...

Rekord infektimesh në Itali/ Rajonet fillojnë të mbyllen nga kjo fundjavë

Sikundër u njoftua më herët, Italia do të nis me masat e reja kufizuese, në tentativë për të ulur numrin e të infektuarve. Vala...

“Kam kaluar koronavirusin”, Alketa Vejsiu rrëfen përjetimet

Moderatorja Alketa Vejsiu ka zbuluar se e ka kaluar koronavirusin. Edhe ajo nuk i ka shpëtuar infektimit me COVID-19, por fatmirësisht simptomat duket se...

Dy vite pas divorcit nga partneri, prej 17 vitesh lidhjeje, Gent Prizreni, këngëtarja e njohur Jonida Maliqi po komentohet për nisjen e një romance të re me aktorin e “Al Pazar”, Romeo Veshaj. Thashethemet për fillimin e lidhjes së re nisën gjatë muajit nëntor të vitit të kaluar, periudha kur mediat u pushtuan nga lajmet për çiftin më të ri të showbizz-it.

Gjithçka nisi kur Romeo kishte postuar një foto me një vajzë misterioze me flokë të zeza, për të cilën mediat aluduan se ajo vajza ishte pikërisht këngëtarja e famshme, Jonida Maliqi. Më pas, portalet u përpoqën të vërtetonin këtë fakt, duke gjetur lidhjen e ambienteve të njëjta të postimeve që bënin në profilet e tyre në “Instagram”, si Jonida ashtu dhe Romeo.

Gjatë këtyre muajve, ata nuk e mohuan thashethemnajën, por as folën publikisht për marrëdhënien e tyre, duke e lënë evazive, si misteri që do zbardhet me kohën. Ndërkohë që miq të tyre të afërt kanë thënë për “Panorama Plus” se ata kalojnë shumë kohë bashkë në jetën e përditshme, duke mos përjashtuar faktin që fotografët e kapën Romeon në Pallatin e Kongreseve, për të festuar fitoren e Jonidës në Festivalin e RTSH-së me këngën “Ktheju tokës”.

Ishte pikërisht kjo fitore që i dha mundësinë Jonidës të përfaqësojë Shqipërinë në Festivalin Europian, kur ajo të enjten arriti të kualifikohet në finalen që pritet të mbahet sot në mbrëmje në Tel Aviv. Direkt pas kualifikimit, Romeo postoi një foto të Jonidës si finaliste, tashmë me diçiturën “Grushti i parë, shihemi të shtunën!”. Ky ishte postimi i dytë që dëshmon mbështetjen hapur të tij që i bën Jonidës, pas atij disa orë para konkurrimit në natën e dytë gjysmëfinale.

Romeo postoi një video të Jonida Maliqit në Eurovizion, të shoqëruar me statusin: “Data 16 maj erdhi! Për të gjithë ju që ndodheni jashtë trojeve tona, erdhi momenti të tregojmë sa shqiptarë jemi! Votoni tokën tuaj, votoni 14- tën, votoni Jonida Maliqi!”, shkruante ai, duke e shoqëruar me hashtag titullin e këngës “Ktheju tokës” dhe emrin Jonida Maliqi, përfaqësueses së Shqipërisë në Eurovizion.

Nuk vonuan komentet që nënkuptonin se tashmë Romeo ishte ai që sapo hodhi hapin e parë drejt konfirmimit të thashethemit që qarkullon në rrethin e artistëve, se mes tyre ekziston një marrëdhënie speciale përtej miqësisë. Nuk dihet se ku janë njohur, por ndoshta frekuentimi i të njëjtave ambiente si artistë i ka afruar me njëri-tjetrin. Romeo njihet si Montana i “Al Pazar” bashkë me vëllain Donald Veshaj në rolin e Montelës. Vitin e kaluar, mediat shkruanin se ai dhe vëllai, përveç punës në televizion, prej vitesh investonin paralelisht në një biznes, një bar në qendër të Tiranës.

TAKTIKAT E ROMEO VESHAJT PËR TË BËRË PËR VETE FEMRËN QË DO: DI TA SHOH DHE KAM GUXIM T’I FLAS!

Romeo Veshaj hyri i vetëm në botën e spektaklit, por u bë edhe më i suksesshëm kur atij iu bashkua vëllai binjak, Donaldi. Vëllezërit e talentuar nga Vlora, që njihen si “Montana dhe Montela”, janë sot dy nga humoristët më të veçantë edhe në mediat sociale, pasi bien në sy edhe për stilin që kanë. Po kush është Romeo Veshaj jashtë skenës së “Al Pazar”?

Në një intervistë për “Iconstyle.al”, djali që e ka konsideruar veten paksa të vonuar si student në degën Regji Teatri në Universitetin e Arteve, rrëfeu pse provoi t’i hynte muzikës me një këngë dedikuar femrave. Nuk dihet nëse Universiteti i Arteve është dhe ambienti ku ai mund të jetë njohur me Jonidën, e cila po ashtu ka punuar si pedagoge, krahas karrierës artistike.

Pyetjes “Kujt ia dedikoni këngën ‘Në të SMS’? Mendoni se ka shumë femra të dhëna pas luksit në Shqipëri?”, ai i përgjigjej: ”Menduam të përqendroheshim te femrat në përgjithësi. Nuk është dedikim, nuk është personale, por besoj se të gjithë çunat e kanë hasur një gocë të tillë. Çdo mashkull në moshën time e ka hasur dhe ndoshta e gjen veten tek kjo këngë. Sa u përket femrave, mendoj se çdonjëra është pak materialiste, për mirë apo keq. Ka dhe meshkuj që shpenzojnë shumë lekë për femrat dhe e kanë psikologjike. Unë vetë nuk e kam menduar ndonjëherë pjesën që do të marr një makinë të bukur për një femër. Unë mund të marr një makinë të bukur për vete, për ta shijuar me shoqërinë. Më ul komplet pikët mua si mashkull dhe i merr makina” (qesh).

Pika e tij e fortë për të bërë për vete femrat? “Mendoj se është guximi dhe shikimi. Shikimi është 60 për qind i punës dhe guximi është 20 për qind, 5 për qind mbetet çfarë do flasësh”. Po nëse partnerja kërkon që ta bëjë lidhjen publike, si vepron ai? “Kjo është jeta ime dhe unë bëj ç’të dua. Nëse një femër më thotë pse s’më bën publike, këtu ka një problem. Unë në këtë rast nuk do ta bëja më shumë publike. Edhe çdo gjë do t’ia lë kohës!” Por nëse Jonida njihet tashmë si perfeksionistja që duket sikur sapo ka dalë nga kutia, po Romeo a ka të njëjtin fiksim për pamjen? “Unë dhe vëllai kemi luajtur futboll, vëllai ka qenë sulmues, unë portier. Unë kam gjithë jetën që merrem me sport, stërvitje noti, basketboll, sporti është i pandashëm në jetën time. Unë jam i sëmurë për paraqitjen. Mendoj se një njeri që nuk ka edukatë për trupin e vet, nuk ka edukatë për asgjë. Nëse nuk e do veten nuk e do tjetrin, sporti është shumë i rëndësishëm. Sa për veshjen marr këshilla nga vëllai Donaldi se çfarë më shkon, ashtu siç ai merr për artin skenik nga unë”, përfundon rrëfimi i tij.

Le të shohim, nëse pas kthimit të Jonidës nga Tel Aviv, ata do të hedhin një hap të mundshëm për zbardhjen e misterit të marrëdhënies së tyre. /PANORAMA PLUS

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...