E diel, 1 Gusht, 2021
37.5 C
Tirana

Zbardhet skema/ Ja si vepruan grabitësit e argjendarisë në Korçë

Detaje të reja kanë dalë në dritë lidhur me grabitjen e një argjendarie në Korçë. Në orën 03:00 të mëngjesit, autorët ende të paidentifikuar kanë hyrë brenda argjendarisë, duke dëmtuar më parë qepenin.

Ata më pas kanë hequr bravën e derës dhe kanë hyrë brenda të pashqetësuar.

Pronarët kanë konstatuar mungesën e një sasie të mirë të bizhuterive, por ende nuk ka të dhëna konkrete për dëmin që u është shkaktuar.

Korçë/ Grabitet argjendaria

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...