E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

Zbardhet motivi që çoi në ekzekutimin e Sabrina Lekës, detajet nga gjyqi

Dalin në dritë detaje të reja nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Australi pak muaj më parë, teksa babai vrau vajzën e tij Sabrina Leka brenda në makinë.

Media britanike “Daily Mail” ka zbardhur detaje nga gjyqi i mbajtur ditët e fundit, ku tregohet se çfarë ndodhi mes tyre natën e krimit, në makinën që babai ia kishte bërë dhuratë për ditëlindje vajzës.

Mësohet se Petrit Lekaj kishte marrë me vete një thikë 15 cm të gjatë dhe po shkonte të blinte ushqime bashkë me vajzën e tij. Por ata nisën të grindeshin në makinë për shkak të stilit të jetesës që Sabrina kishte nisur të bënte.

Babai dyshonte se e bija kishte nisur përdorimin e drogës, teksa i është drejtuar asaj me fjalët “po e çon jetën dëm”, por ajo i ishte përgjigjur se “nuk i interesonte”.

Në këtë moment babai ka nxjerrë nga xhepi thikën dhe e ka goditur vajzën në stomak, teksa ajo ka qenë duke shikuar nga dritarja e makinës.

Sabrina nisi të bërtiste për ndihmë, por babai e ka mbështetur në sedilje dhe e ka goditur me thikë edhe 7 herë të tjera, u tha në gjykatë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...