E premte, 15 Janar, 2021
7 C
Tirana

Zbardhet lista, emrat që votohen nga antarësia e PD në qarkun e Dibrës

Pas publikimit të listave për kandidatët për deputetë në qarkun e Kukësit, Partia Demokratike ka zbardhur listën për qarkun e Dibrës.

Nesër në Qarkun e Dibres do të votohet për kandidatët që do të përfaqësojnë PD në zgjedhjet e ardhshme.

Në këtë qark do të votohet duke filluar nga ora 10.00 deri në orën 18.00.

Lista me emrat që kanë marrë vlerësimin e Komisionit të Vlerësimit të Kandidatëve, sipas udhëzimit do ti nënshtrohet votimit të antarësisë.

Dega Mat, Qarku Dibër, lista është si më poshtë:

 1. Basir Çupa
 2. Dea Kaziu
 3. Denisa Vata
 4. Dhurata Çupi
 5. Kreshnik Çollaku
 6. Lindita Doda
 7. Nezir Rizvani

Dega Bulqizë, Qarku Dibër, lista është si më poshtë:

 1. Bardhyl Rama
 2. Durim Balla
 3. Edmond Isaku
 4. Fllanxa Losha
 5. Muis Llanaj
 6. Petrit Doda

Dega Dibër, Qarku Dibër, lista është si më poshtë:

 1. Agron Qoku
 2. Albert Kojku
 3. Bajram Balliu
 4. Ilir Hysa
 5. Jeton Kaloshi
 6. Luan Haka
 7. Mirela Mazari
 8. Nehat Çollaku
 9. Xhemal Gjunkshi

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I ekzekutoi në banesë/ Detaje të reja nga trafikimi që bënte Ademi me 2 motrat

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me motrat Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi, të cilat u ekzekutuan mesditën e 31 Dhjetorit...

Serbët e veriut të Kosovës marrin dozën e dytë të vaksinës anti-covid

Një grup i qytetarëve nga katër komunat në veri të Kosovës, të cilët u imunizuan më 25 dhe 26 dhjetor të vitit 2020, me...

Video/ Po bënte video me telefon, 44-vjeçari goditet nga rrufeja

44-vjeçar brazilian është goditur nga rrufeja teksa me telefonin e tij po filmonte stuhinë që kishte përfshirë vendin. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Minduri, ku...

Ulet numri i viktimave nga koronavirusi, 641 raste të reja

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 4 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë...

Koreja e Veriut zbulon raketën e re balistike (Video)

Koreja e Veriut zbuloi një lloj të ri të raketës balistike, që lëshohet nga nëndetësja, gjatë një parade ushtarake në Phenjan. Pamjet e medias shtetërore...