E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Zbardhen përgjimet/ Fredi Alizoti: Të bëj një vit burg dhe të marr atë që më takon

Përgjimet që ka në dorë Ervin Salianji në lidhje me dosjen “Babale”, që sipas tij janë të bëra nga prokuroria janë të shumta.

Sipas tij ky është një tjetër audiopërgjim ku Fredi Alizoti flet me një shokun e tij, pranon se do bëjë burg dhe do marrë që i takon.

“Unë i kam muhabetet, të bëjë dhe një vit burg të marrë dhe atë që më takon dhe të shikoj hallin. Ai motërq***. Pse se hapin telefonin k*rvat.”

“Ky merr një shokun e vetë dhe i thotë që unë po marr lekët se ata janë kështu si janë. Është e qartë. 1 vit burg e di kush dënohet, dëshmia e rremë. E kanë mësuar, që po na shpëtove ti maksimumi një vit burg do bësh. Janë të gjitha copëza, që tregojnë se këtu ka një sajim”, tha ish-deputeti demokrat.

Fredi Alizoti, njëri prej të arrestuarve për audiopërgjimin e publikuar në muajin maj nga Partia Demokratike, ku implikohej vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, rezulton të ketë pranuar vetë se ai ka bërë rolin e Agron Xhafajt, në këmbim, sipas tij të një shume prej 200 mijë eurosh, që bashkëpunëtori tjetër Albert Veliu i kishte thënë se do i merrnin nga deputeti demokrat Ervin Salianji.

Biseda telefonike/ Drejtori i policisë udhëzon Alizotin: Shko nesër në prokurori

Fredi Alizoti: Po

Albert Nushi (drejtor Policie): O Fredi po si je o?

Fredi Alizoti: Mirë, ja po shikon televizor.

Albert Nushi (drejtor Policie): O të lumtë?

Fredi Alizoti: Ca po bën, si kalon?

Albert Nushi (drejtor Policie): Mirë

Albert Nushi (drejtor Policie): Ëëë… Nesër paradite, sa më shpejt të mundesh, por jo më shumë se ora 10 do kesh me vete karta identiteti dhe pasaportën dhe do vesh të takosh prokurorin, Gencin. Mirë?

Fredi Alizoti: Në rregull, në rregull… Ça ore?

Albert Nushi (drejtor Policie): Po, jo më shumë se ora 10.

Fredi Alizoti: Dmth, të jem aty?

Albert Nushi (drejtor Policie): Të jesh, atje po.

Fredi Alizoti: Po në rregull.

Albert Nushi (drejtor Policie): Mirë?

Fredi Alizoti: Në rregull, pa merak

Albert Nushi (drejtor Policie): Ta quaj të mbaruar këtë

Fredi Alizoti: Po mbaroje, pa merak

Albert Nushi (drejtor Policie): Hajt, hajt…

Që të shkosh në prokurori, ky është i dyshuar. Në këto moment ky nuk arrestohet por… në datën 7 ky i thotë shko fol me prokurorin. Ky flet dhe me prokurorin, por s’ka asnjë akt në dosje. Ky shkon aty si shoku i atyre”, tha Salianji.

Një tjetër përgjim mes tyre 

Albert Nushi (drejtor Policie): Alo? Mirëmbrëma

Fredi Alizoti: Fredi, Fredi Alizoti jam. Si kalove?

Albert Nushi (drejtor Policie): Mirë ça bën ti?

Fredi Alizoti: Ja po pi një kafe këtu tek lagjja

Albert Nushi (drejtor Policie): Mirë je?

Fredi Alizoti: Mirë jam, mirë… Top fare

Albert Nushi (drejtor Policie): Dukesh, dukesh…

Fredi Alizoti: (Të qeshura) Si të kam, mirë je?

Albert Nushi (drejtor Policie): Mirë, mirë…

Fredi Alizoti: Kot për respekt, për respekt të morra.

Albert Nushi (drejtor Policie): Rrofsh, rrofsh

Fredi Alizoti: Kalofsh mirë… Po pata ndonjë gjë, e di vetë ti?

Albert Nushi (drejtor Policie): Mirë, mirë dakord. / Opinion.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...

Pandemia i bëri shqiptarët “dembelë”

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar nivele të larta të “dembelizmit” në të gjithë vendin. Personat në moshë pune që nuk po kërkojnë një punë u...

Lionel Mesi hyn në histori, fiton “Topin e Artë” nr.7

Lionel Mesi mbetet numri një i futbollit botëror, madje duke thyer rekorde e duke hyrë në histori si fituesi më i madh i kësaj...