E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Etiketa

Marr

“SHBA do marr një mësim”/ Komandanti i ri iranian: Kemi varrosur shumë si Trump

Udhëheqësi i ri i forcës elitare Kuds të Gardës Revolucionare të Iranit dikur mburrej se kishin më shumë fuqi se Amerika. Kjo duke thënë...

Zbardhen përgjimet/ Fredi Alizoti: Të bëj një vit burg dhe të marr atë që më takon

Përgjimet që ka në dorë Ervin Salianji në lidhje me dosjen “Babale”, që sipas tij janë të bëra nga prokuroria janë të shumta. Sipas tij...

Veliaj shpalos projektet: Si ndryshon Tirana nëse marr sërish mandatin

Në studion e emisionit “Opinion”, Erion Veliaj ka “shpalosur” ndryshimet që do të ndodhin në Tiranë, nëse ai merr një mandat të dytë.  Ajo...

Meta: E kam marr letrën e Sandër Lleshit, do veproj sipas Kushtetutës

Presidenti i Republikës ka folur sërish sot në mbrëmje për çështjen e Sandër Lleshit, i propozuar nga kryeministri Edi Rama për herë të dytë...

Basha paralajmëron ‘kryengritje’: Bandat kanë marrë peng shtetin dhe vendin

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka paralajmëruar kryengritje. Me anë të një postimi në rrjetin social “Twitter”, Basha deklaron se në Shqipëri nuk ka...

De Biasi: Pres të marr drejtimin e një ekipi që është pjesë e Botërorit

Gianni De Biasi vazhdon të jetë me pushime që pas shkarkimit që mori nga ekipi spanjoll i Alaves. Duket se ish-trajneri i kombëtares shqiptare...

‘Si ta marr seriozisht Titin,?’/ Vasili i hakërrehet Ramës: Je si Adham’Uti!

Replika në seancë mes kryeministrit Rama dhe deputetëve të LSI-së, Luan Rama e Petrit Vasili. Pas ironisë së Ramës, që tha se “Titi nuk...

Fansi e ofendoi rëndë, shpërthen Ronela Hajati: Ta marr gishtin dhe ta fus

Pak ditë më parë Ronela Hajati me anë të një postimi në Instagram njoftoi se këtë muaj do të publikojë këngën e saj më...

Joshua nuk e llogarit Parkerin: Pas tij, marr titullin tjetër që më mungon

Anthony Joshua, boksieri britanik ka folur vetëm pak orë para se të zbresë në ring përballë Joseph parker, ku do të unifikohen titujt kampion...

Rama? Fino: S’kam pse marr leje, Duka: Bashkëpunim sipas rregullores

Dy kandidatët kryesorë në garën për kreun e federatës shqiptare të futbollit Armand Duka dhe Bashkim Fino janë në një përballje platformash dhe idesh...

Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...