E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

YouTube kundër TikTok, së shpejti lançohet ‘Shorts’

YouTube është duke punuar kundër TikTok, aplikacioni shumë i njohur ndër më të rinjtë që ju lejon të krijoni dhe shkëmbeni video të shkurtra. Ai do të quhet ‘Shorts’ dhe do të jetë në dispozicion të përdoruesve brenda vitit.

‘Shorts’ nuk do të jenë një aplikacion më vete, por një hapësirë ​​brenda YouTube kushtuar videove me kohëzgjatje të shkurtër.

Ndër pikat e forta të kompanisë së Google, përveç faktit që kanë më shumë se dy miliardë përdorues aktiv në baza mujore, gjithashtu edhe faktin e vënies në dispozicion për ata që do te krijojnë videot, katalogun e gjerë të këngëve të YouTube Music, që do të përfshihen në filmime.

YouTube nuk është i vetmi gjigant që po përpiqet të ndjekë pas TikTok. Në nëntor Instagram lançoi “Reels” në Brazil, një funksion për të krijuar video 15 sekondash me fonogram.Dhe gjithashtu në Brazil, Facebook po teston Lasso, një aplikacion të ri për të publikuar video ku vallëzoni ose sinkronizoni buzët me këngët e fundit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...