E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Vranë dhe fshehën trupin e biznesmenit, merret vendimi për dy vëllezërit

Gjykata e Tiranës ka pranuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për dy vëllezërit Fredi dhe Pajtim Rrushi, pasi akuzohen për vrasjen e biznesmenit Ruzhdi Hoxha. Gjatë seancës gjyqësore, ata nuk kanë treguar asnjë detaj për ngjarjen.

Vrasja e biznesmenit Ruzhdi Hoxha ka ndodhur mes natës 21 dhe 22 tetorit, trupi i të cilit u gjet në zonën e Dajtit rreth dy javë pas zhdukjes.

Fredi Rrushi dhe vëllai i tij Pajtim Rrushi janë lënë në burg nga Gjykata e Tiranës, si autorë të dyshuar për vrasjen e biznesmenit të inerteve, Ruzhdi Hoxha. Ndërkohë që ende nuk ka asnjë motiv se pse dy vëllezërit e kanë vrarë mikun e tyre.

Si ndodhi krimi? Biznesmeni i ndjerë, pasi është rrëmbyer, është dhunuar fizikisht dhe më pas është ekzekutuar me dy plumba në Qafë Mollë në Dajt. Më tej është hedhur në një humnerë dhe mbuluar me gurë e gjethe për të mos u gjetur.

Trupi i pajetë i Ruzhdi Hoxhës është gjetur më 5 nëntor, përmes qenëve të policisë, ndërsa ishte shpallur i zhdukur dy javë më parë nga familjarët e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...