E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Vrau e dogji nënë e bir, 35 vite burg për nusen e shtëpisë. Burg përjetë për të dashurin e saj

Gjykata e Vlorës ka caktuar masën e sigurisë për Kasem Pirjasin dhe Hysnie Hoxhallarin, të cilët akuzohen se kanë vrarë dhe më pas djegur bashkëshortin dhe vjehrrën e Hysnies.

Gjykata ka dhënë masën ‘burg përjetë’ për Kasem Pirjasin dhe 35 vite burg për Hysnie Hoxhallarin.

Ngjarja e rëndë ndodhi në Vlorë, më 22 janar të vitit 2018, ku Hysnie Hoxhallari në bashkëpunim me të dashurin e saj Kasem Pirjasi vranë bashkëshortin dhe vjehrrën e Hysnies, Olsi dhe Selkie Hoxhallari.

Shkak i kësaj vrasje është bërë lidhja e fshehtë që Hysnija kishte me Kasemin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...