E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Vrasja mafioze në Shkodër/Një nga vëllezërit, babai i ish-kampionit të Vllaznisë

Detaje te reja janë hedhur në dritë sa i takon masakrës me dy të vdekur në Shkodër. Dy vëllezërit janë ekzekutuar në derën e shtëpisë, me të paktën 10 plumba.

Astrit Bilali i ekzekutuar me armë zjarri, është babai i Asmer Bilalit, i arrestuar si pjesë e grupit Bajri.

Ai është ish-kampion boksi, dhe një emër i njohur i sportit në Shkodër. Ndërkohë që në vitin 2012 ai u kualifikua për në Lojërat Olimpike “Londër 2012”.

29-vjeçari është person me precedentë të mëparshëm, pasi cilësohej si i dyshuari kryesor për plagosjen e 20-vjeçarit Hermes Beqiri, në një nga lokalet e Shkodrës, ngjarje e ndodhur në vitin 2017.

Emri i Asmer Bilalit u bë i njohur në kohën që mbeti i vrarë Arjan Ferracaku, teksa e ekzektuan mbi kalë.

Nga ana e policisë priten informacione zyrtare, rreth shkaqeve e rrethanave të vrasjes mafioze.

Saga e vrasjeve në Shkodër/Vëllezërit e ekzekutuar, të përfshirë në disa ngjarje kriminale

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...