E shtunë, 25 Shtator, 2021
8.5 C
Tirana

Vrasja e Mihalit/ I ati i të akuzuarit: Prindërit gënjejnë, kërkojnë 340 mln lekë

Gjyqi për vrasjen e Marvi Mihalit ka degjeneruar në sharje e fyerje. Pas seancës së gjyqit, familjarët e të dyja palëve kanë reaguar për mediat.

Tom Bitraj, babai i një prej të akuzuarve për vrasjen e Mihalit për një karikues celulari ka shpërthyer duke akuzuar babanë e të ndjerit, Marvo Mihali, Pavlo Mihali të cilin e quan një gënjeshtar.

Bitraj tha se prindërit e Marvit kishin vendosur dëmshpërblim 500 mijë lekë çdo muaj për 40 vjet, duke pretenduar se i biri mund të ishte bërë gjyqtar.

“Vunë 500 mijë lekë, çdo muaj për 40 vjet. Djali mund të ishte bërë gjyqtar thanë. 340 mln lekë nxorrën në fund dëmshpërblim. Mos bëjnë zhurmë e mos gënjejnë atje në gjykatë.

S’kam folur, kam vlerësuar dhimbjen e atij. Kurrë s’kam dash me e bë këtë, po rrenën nuk e duroj dot. Ai më shau, unë e shava. Ai është 60 vjeç burrë, edhe unë 60 vjeç, ama duket më i vjetër se unë. Ai ka vdek prej thikës jo prej grushteve. Ai ka dalë shumë në media, s’kam dash me iu kthy ballë-përballë për me i respektu dhimbjen. Ata u zunë si kalamaj. Ky bën si kalama, më vërsulet mu”, tha Tom Bitraj para gazetarëve.

Djali i vetëm i familjes Mihali u godit me thikë në korrikun e vitit 2017 dhe ndërroi jetë për shkak të plagëve të marra pas një konflikti për një karikues telefoni mes një mikut të tij dhe Dejvi Bitrajt.

Prokuroria ka kërkuar 24 vite burg për Dejvi Bitrajn, 20 vite burg për Marsel Allën, 25 vite burg për Kridens Allën, 18 vite burg për Eugen Bitrajn.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...

E shtuna me diell dhe temperatura deri në 30 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...