E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

Vrasja e menaxherit të VIP-ave, Artan Hoxha jep detaje (Video)

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë detaje në lidhje me vrasjen e 26-vjeçarit, Jurgen Kurti mbrëmjen e së hënës në Tiranë.

Nga emisioni “Opinion” ai tha ekzekutorët nuk kanë qenë të mirëpërgatitur dhe prej kohësh kanë studiuar terrenin. Sipas tij e vetmja kamerë që kanë në dorë autoritetet nuk ka kapur shumë detaje.

“Ekzekutorët nuk kanë qenë… mënyra si është kryer vrasja, vendi ku ka ndodhur ngjarja autorët e kanë studiuar mirë. E vetmja kamerë nuk ka dhënë ndonjë ndihmë të madhe për hetuesit. Viktima rinte shumë në zonë, që do të thotë se autorët e kanë studiuar mirë. E kanë goditur shumë pranë banesës, ajo rrugicë aty nuk është se ka trafik në atë orë.

Kanë kryer goditjen dhe janë larguar, ndaj e kanë bërë të vështirë të identifikohen se kush janë. Është gjetur një numër i madh gëzhojash aty. Jurgeni ka marrë një numër të madh plagësh dhe këtë ma ka konfirmuar edhe mjekësia ligjore kur jam interesuar”, deklaroi Hoxha.  Sipas tij pistat janë të shumta nga për fajdet, për narkotik etj. /Opinion.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...