E hënë, 6 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Vrasja e Marvi Mihalit, Bitraj pranon krimin

Gjykata e Tiranës ka mbyllur shqyrtimin për vrasjen e Marvi Mihalit në korrik të vitit 2017, ndërsa vendimi përfundimtar për katër të pandehurit do të jepet në datën 11 prill.

I pandehuri Dejvi Bitraj përmes avokatit pranoi vrasjen, por kërkoi ndryshimin e kualifikimit nga “vrasje me paramendim” në “vrasje në tejkalim të mbrojtjes së nevojshme” dhe dënimin sipas ligjit.

Ndërkohë, gjatë seancës, Eugen Bitraj, Kridens dhe Marsel Alla, kërkuan pafajësi për akuzat e ngritura.

Kujtojmë se babai i viktimës, Pavllo Mihali, në seancat e kaluar ka kërkuar dënimin me nga 35 vite burg secilin, si dhe ka paralajmëruar se nëse nuk vendoset drejtësi, do veprojë sipas Kanunit dhe Kuranit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...