E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

Vlorë/ Shtatë mjete detare të policisë në ndjekje të gomones

Policia është vënë në ndjekje të një gomoneje në grykëderdhjen e Vjosës, pasi dyshohet se në bordin e saj ka drogë.

Sipas News24, aktualisht 7 mjete detare të policisë po vijojnë me ndjekjen e mjetit lundrues në det të hapur.

Bëhet me dije se policia po përdor edhe një dron për të lokalizuar gomonen. Ndërkohë, për këtë rase është njoftuar edhe pala italiane.

Dyshohet se gomonia është ngarkuar me drogë në bregdetin e Vlorës dhe ka pasur si destinacion Italinë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Boshatiset” stoli i PSG, trajneri Poçetino infektohet me Co*id-19

Trajneri i ri i Paris SG, argjentinasi Mauricio Poçetino, ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Lajmi bëhet i ditur nga vetë klubi kryeqytetas, në prag...

Spiropali: Që nga 2013 janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është shprehur se që nga viti 2013 në vendin tonë janë regjistruar 235 mijë vende...

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...

Aksidenti me 4 viktima/ Momenti i parakalimit të gabuar të ‘Citroen-it’ (Video)

Publikohet video e aksidentit që i mori jetën 4 shtetasve nga Kosova në Rrugën e Kombit, mbrëmjen e djeshme (14 janar). Në videon e publikuar...

Rigoni dhe samiti i Tiranës

Nga: Frrok Çupi Këtu është në plan një samit dialogu mes shteteve fqinje, por njëkohësisht disa kanë lëshuar fjalë kundër, sikur ‘u bëmë ne shqiptarët...