E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Vlorë/ Rama flet pas takimit me socialistët, “Këtu kemi projekte të mëdha”

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Vlorë ku mori pjesë në një mbledhje të Partisë Socialite në këtë qytet. Mbledhja e Asamblesë së Degës së Partisë Socialiste u zhvillua në Teatrin “Petro Marko” të qytetit bregdetar.

Pas mbledhjes, kreu i Partisë Socialiste Rama foli për mediat duke dhënë dhe një koment lidhur me zgjedhjen e manatit të fituar në Durrës dhe jo mbajtjen e mandatit të fituar në Vlorë.

“Një takim i detyruar si rezultat i mbarimit të një beteje të rëndësishme që e ne e fituam këtu në qarkun e Vlorës duke e arritur objektivin. Por, edhe si nevojë për t’u thënë të gjithëve që unë vërtet kam zgjedhur formalisht që të jem deputet i Durrësit, edhe për t’i kushtuar Durrësit një vëmendje të veçantë me praninë si deputet, por unë do të vazhdoj të jem në Vlorë siç kam qenë, pa asnjë lloj ndryshimi, madje për të bërë edhe më shumë”.

“Sepse me Vlorën nuk më ka lidhur mandati i deputetit dhe nuk më ndan ndarja e mandatit. Së dyti, e rëndësishme që ne të vazhdojmë intensvisht punën në gjithë qarkun, e gjithë Shqipërinë. Këtu kemi sfida që lidhen me projekte të mëdha. Por që lidhen edhe me administrimin e vogël, sa i përket administrimit të vogël unë jam realisht i shqetësuar jo vetëm për Vlorën, por në tërësi për bashkitë që kanë detyrime ekstra dhe që janë të lidhura me industrinë e turizmit. Kemi folur për këto”.

Mbledhja me socialistët e Vlorës vjen në një kohë tensioni politik në këtë Bashki, mes Ramës dhe Dritan Lelit.

Lexo edhe :   Albin Kurti i përgjigjet sulmeve të Ramës
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...

Koronavirusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat vendase, foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se ashtu...

Teatri Kombëtar në pronësi të Bashkisë/ PD: Rama nuk pyet për drejtësinë

Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj vendimin e qeverisë për t'i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Deputetja e zgjedhur...

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

Presidenti Joe Biden po u kërkoi punonjësve të qeverisë federale të dëshmojnë statusin e tyre të vaksinimit. Të pavaksinuarit do të duhet të mbajnë...

Si duket Serbia…

Nga Emin Azemi Serbia e Edi Ramës kufizohet direkt me Shqipërinë (!) Kjo Serbi, Kosovën e konsideron pjesë të saj dhe, për rrjedhojë, Edi Rama...