E diel, 17 Tetor, 2021
15.5 C
Tirana

VIDEO/Vidhet banka në Itali, grabitësit kishin hapur vrimë në pallatin ngjitur

Një grabitje spektakolare ka ndodhur sot në Itali, ndërsa grabitësit me mjaft mjeshtëri kishin gjetur një vend se si të futeshin në një bankë. Italia po përballet me shifra të frikshme të të prekurve si pasojë e pandemisë, masave të shtuara të izolimit e po kështu edhe një situate ku duket se qytetarët janë të pasigurtë.

Persona të armatosur kanë grabitur nën kërcënimin e armëve, një bankë në Milano të Italisë. Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm, në Piazza Ascoli. Mediat italiane raportojnë se grabitësit janë futur përmes një vrime të hapur nga një pallat ngjitur me bankën.

Ata i kanë drejtuar armën punonjësve të bankës, duke i kërcënuar në mënyrë që t’i dorëzonin paratë.

Në grabitje janë përfshirë gjashtë persona, të cilët mundën të merrnin vetëm paratë e kutisë së sigurisë, pasi kasaforta ka një kodë hapje. Por nuk e kanë lënë me kaq. Pasi kanë marrë shumën e parave, ata kanë hedhur tymuese për të krijuar shpërqendrim, dhe më pas janë futur në kanalizimet e ujërave të zeza dhe janë arratisur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...