E enjte, 29 Korrik, 2021
24.5 C
Tirana

VIDEO/ U futën në dyqan për ta grabitur, shitësi ekzekuton një nga hajdutët

Një veteran ushtarak që punonte si kasier në një supermarket ka qëlluar për vdekje një person i cili po tentonte të grabiste dyqanin e tij.

Ngjarja në fjalë është regjistruar mbrëmjen e së dielës, teksa e gjithë situata u regjistrua nga kamerat e sigurisë. Mark Kasprowicz ishte duke punuar prapa banakut në Kam’s Market rreth orës 11:00, kur dy persona të maskuar hynë brenda.

Njëri nga grabitësit shkoi në pjesën e prapme të dyqanit, duke i drejtuar pistoletën njërit prej punonjësve. Ndërsa tjetri me një armë gjysmë automatike shkoi pas banakut, duke goditur me pistoletë arkëtarin dhe filloi të nxjerrë para nga regjistri.

“Në fillim mendova se ishte shaka. Dy sekonda më vonë, kuptova se ishte e vërtetë. Ai më shtyu në tokë, në gjunjë”, tha ai.

Kur Kasprowicz u mundua të merrte një armë e cila ndodhej afër regjistrit të parave, grabitësi e goditi përsëri dhe të dy luftuan për armën.

Teksa po grindeshin në tokë, arma i bie nga duart grabitësit i cili ngrihet në këmbë dhe tenton të largohet me vrap. Por në atë moment Kasprowicz hapi zjarr duke e plagosur grabitësin.

“Unë vetëm shikoja përreth, dhe ai ishte duke vrapuar dhe thjesht nga instinkti, unë qëllova një herë”, tha arkëtari.

Të dy të dyshuarit arritën të dilnin nga dyqani, por grabitësi që qëlloi Kasprowicz vdiq në parkingun jashtë dyqanit, ndërsa tjetri u largua. Kasprowicz është një veteran i Forcave Ajrore i cili kishte dy dekada që punon si punonjës sigurie .

Lexo edhe :   Grabitja nuk shkoi siç e kishin planifikuar, hajdutët ngecin brenda restorantit
Lexo edhe :   Grabitja nuk shkoi siç e kishin planifikuar, hajdutët ngecin brenda restorantit

“Pasi kuptova që gjithçka ishte e vërtetë, duke pasur një armë të madhe drejtuar ndaj teje, ka vetëm një gjë për të cilën shqetësohesh: jetën tënde”, tha Kasprowicz.

Kasprowicz shkoi në spital, ku iu desh të merrte 12 qepje në kokë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

NSA: Rindezja e shpeshtë e telefonit mund të pengojë hakerët

Në një kohë kur është përhapur gjerësisht pasiguria dixhitale, rezulton se mënyra më e vjetër dhe më e thjeshtë e riparimit të kompjuterit, fikja...

Britania heq karantinën për të vaksinuarit nga SHBA-ja dhe BE-ja

Udhëtarët e vaksinuar plotësisht nga Shtetet e Bashkuara dhe pjesa më e madhe e Evropës, do të mund të hyjnë në Britani të Madhe...

Gjermania pro liberalizimit të vizave për shtetasit e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim sekretarin e Shtetit në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Miguel Berger. Presidentja Osmani ka shprehur...

Çelsi ofron 175 milion euro, Dortmund merr vendimin për Halandin

Erling Haaland është në qendër të merkatos. Për lojtarin norvegjez interesohen Chelsea dhe Juventus, ndërsa Real Madrid duket se është tërhequr nga gara. Kampionët e...

Raporti OSBE/ODIHR si shoshë për humbjen e opozitës

Nga Alfred Peza Raporti përfundimtar i misionit të vëzhguesve ndërkombëtare të OSBE/ ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri, po përdoret si flakë kashte...