Video/ Shqiptari shkëlqen në Premier Ligë, shënon supergol

Sulmuesi shqiptar i cili aktivizohet me Maqedoninë e Veriut, Ezgjan Alioski ka shënuar një supergol me skuadrën e tij, Leeds United ku ka shpartalluar 0-5 West Brom në transfertë.

Sulmuesi 28-vjeçar ka shënuar një supergol në afërsi të zonës ku portieri kundërshtar nuk mundi dot t’a priste atë top.

Alioski deri më tani është aktivizuar në total në kampionat 14 sfida duke shënuar 2 gola.

Skuadra e Leeds United ndodhet në vendin e 11-të në kampionatin anglez, dhe pas 16 ndeshjesh, ka grumbulluar 23 pikë.