E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Video/ Shqiptari shkëlqen në Premier Ligë, shënon supergol

Sulmuesi shqiptar i cili aktivizohet me Maqedoninë e Veriut, Ezgjan Alioski ka shënuar një supergol me skuadrën e tij, Leeds United ku ka shpartalluar 0-5 West Brom në transfertë.

Sulmuesi 28-vjeçar ka shënuar një supergol në afërsi të zonës ku portieri kundërshtar nuk mundi dot t’a priste atë top.

Alioski deri më tani është aktivizuar në total në kampionat 14 sfida duke shënuar 2 gola.

Skuadra e Leeds United ndodhet në vendin e 11-të në kampionatin anglez, dhe pas 16 ndeshjesh, ka grumbulluar 23 pikë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...