E enjte, 21 Janar, 2021
5 C
Tirana

Mot i paqëndrueshëm, me reshje shiu dhe dëbore

Sot vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme, të cilat do të diktojnë vranësira dhe reshje dëbore në zonat malore.

Por reshje shiu do ketë në zonat e ulta dhe bregdetare. Herë pas here do ketë intervale të shkurtra me kthjellime.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes, mbeten të pandryshuara në mesditë duke u luhatur nga -1°C në 14°C.

Era do fryjë mesatare në tokë por e fort në det me shpejtësi deri 60 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 6 ballë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...