E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

VIDEO/Shqiptari që u ekzekutua në Greqi, ka në pronësi një klub nate

Një shqiptar me origjinë nga Vlora, është qëlluar për vdekje me dy plumba në kokë në Greqi. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Greqi.

Shqiptari, identiteti i të cilit nuk është zbardhur ende, po pinte kafe në zonën e njohur si Agios Panteleimon, kur u qëllua nga një person tjetër. Ai mori dy plumba në kokë dhe ndodhet në spital, në gjendje të rëndë për jetën.

Mediat greke shkruajnë se ai është 39-vjeç, baba i dy fëmijëve dhe kishte ndërtuar jetën e tij në Athinë. Shqiptari kishte në pronësi një klub nate, dhe ishte vënë shumë herë shënjestër e kontrolleve të policisë. Ka dyshime se në klubin e natës shpërndahej drogë dhe trafikoheshin femra, por mbi të nuk është ngritur asnjë akuzë zyrtarisht.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...