E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

VIDEO/Sherr për një vend parkimi, e reja përplas tre persona

Një nënë e re është përballur me gjykatën, pasi dyshohet se e futi Audi-n e saj në një grup njerëzish, pas asaj që policia tha se ishte një zënkë mbi një vend parkimi të makinave të KFC-së.

Pamjet e ngarkuara në mediat sociale tregojnë se një makinë e bardhë përplaset me dy persona dhe një Ford Explorer në një parking në Hoxton Park Road në Liverpool, në jugperëndim të Sidneit, të shtunën.

Policia pretendon se Audi drejtohej nga Gazwa Elniz, 26 vjeçe, dhe se ajo “goditi me shkelm dhe pështyu” një oficer ndërsa arrestohej.

Një grua 30-vjeçare që dyshohet se goditi pjesën e jashtme të Audi-t, u akuzua gjithashtu për incidentin.

Tre persona mund të shihen në video duke u përpjekur të bllokojnë rrugën e Audi-t, ndërsa përpiqet të largohet.

Pamjet më pas kapin makinën që goditi një burrë, i cili është katapultuar mbi kapakun e makinës. Një grua tjetër u hodh gjithashtu në tokë, ndërsa pjesa e përparme e Audi-it përplaset në pjesën e pasme të Ford Explorer-it.

Burri më vonë u dërgua në Spitalin e Liverpoolit, pasi kishte pësuar lëndime të lehta. “Ai është me fat që është gjallë”, tha një dëshmitar për Nine News.

“Ne menduam se ai ishte zhdukur”. Elniz e kaloi natën pas hekurave. Ajo tani po përballet me pesë akuza, ndër to; sulmin ndaj një oficeri policie.

30-vjeçarja i cili u akuzua për vepra penale të lidhura me pronën, u lirua me kusht dhe do të përballet me Gjykatën Vendore të Liverpoolit të enjten.

Burimi i lajmit: Dailymail. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...

U ekzekutua nga një i mitur për hakmarrje, zbardhet ngjarja e rëndë në Lezhë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lezhën. Një person është qëlluar për vdekje në fshatin Manati. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë Lekë...