E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Video që po bën xhiron e botës, si paratë e sheikëve ‘shkatërruan’ futbollin

Një video që po qarkullon në rrjetet sociale, është bërë virale ditën e sotme, me llogaritjet e parave të shpenzuara në merkato, nga klubet europiane.

Në grafik shfaqen shifrat nga viti në vit, që prej vitit ’91-’92, deri tek sezoni aktual, ku Manchester City mban vendin e parë, me 1.5 miliardë euro të shpenzuara, e ku ndiqen nga Chelsea dhe Manchester United, që janë mbi 1 miliardë euro.

Shpenzimet e klubeve on Vidnews.

Gjatë pothuajse 30 viteve, fronin e pasojnë edhe klubet italiane, si Juventusi, Milani dhe Interi, por tashmë shihet që paratë më të mëdha, gjenerohen në Spanjë dhe Angli.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Betohen në Presidencë, Qeveria nis zyrtarisht mandatin e tretë

Pas betimit te presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri qeveritar vendosën të ecnin në këmbë përgjatë Bulevardit Dëshmorët...

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...

Meta merr në mbrojtje Berishën, akuzon Kim se po shkel sovranitetin e vendit

Pas një periudhe të gjatë heshtje, një ditë më parë kreu i shtetit, Ilir Meta, u prononcua për mediat duke u rreshtuar krah aleatit...