E shtunë, 24 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

(Video) Policia me ‘sëpatë’, u heq patentat 27 drejtuesve të mjeteve

Policia e Rrugore ka ndërmarrë një aksion në zonën e Komunës së Parisit ku ka gjobitur shumë drejtues mjetesh. Ky kontroll vjen në kundër të masave për ruajtjen e sigurisë në rrugë, ka gjobitur disa drejtues mjetesh.

Me anë të një postimi në ‘Facebook’-un e Policisë së Shtetit deklaron se 27 drejtues mjetesh u janë tërhequr lejet e drejtimit.

NJOFTIMI I POLICISË
28 drejtues mjetesh u penalizuan për parkim të gabuar
• 28 drejtues automjetesh për parakalim të gabuar në afërsi të zonës së kryqëzimitz
• 35 drejtues motomjetesh për mospërdorim të kaskës mbrojtëse.
• 45 automjete për parkim të gabuar.
• 27 drejtues mjetesh u janë tërhequr lejet e drejtimit pasi
Sinjalizimi rrugor horizontal dhe vertikal i vendosur së fundmi nga Enti Pronar i rrugës në zonën e njohur si Komuna e Parisit dhe parakalimet e gabuara ishin zonat ku u përqendruan kontrollet e Policisë Rrugore Tiranë.
Sjellja e përdoruesve të rrugës në raport me sinjalizimin rrugor vertikal dhe horizontal në afërsi të kryqëzimeve dhe segmenteve rrugore me fushëpamje të kufizuar ishin objekt kontrolli i efektivëve të Policisë Rrugore, si në rrugën “Siri Kodra”, rruga “Medar Shtylla”, rruga “Tish Daija” etj .
Nga verifikimet dhe kontrollet e ushtruara nga Policia Rrugore e Tiranës janë konstatuar dhe proceduar administrativisht :
• 28 drejtues automjetesh për parakalim të gabuar në afërsi të zonës së kryqëzimitz
• 35 drejtues motomjetesh për mospërdorim të kaskës mbrojtëse.
• 45 automjete për parkim të gabuar.
• 27 drejtues mjetesh u janë tërhequr lejet e drejtimit pasi janë konstatuar duke qarkulluar në sens të kundërt me atë të lëvizjes.
• 67 masa administrative për shkelje të tjera.

Lexo edhe :   Trafikantët e koka*nës përplasin policinë tek "Ura Dajlanit"
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...