Futboll

Video/ Plas sherri mes tifozëve francezë dhe turq


               Publikuar në : 20:22 - 11/12/19 L M

Tifozët e flaktë të Paris Saint Germain dhe Galatasaray janë përleshur mes tyre në kryeqytetin francez vetëm disa minuta para fillimit të sfidës.

Des incidents entre supporters avant PSG-Galatasaray

Deux heures et demi avant le match ce mercredi soir, des heurts entre fans parisiens et turcs ont éclaté aux abords du Parc des Princes. (vidéo : P_Aymeric / Twitter)

Gepostet von L'EQUIPE am Mittwoch, 11. Dezember 2019

Siç shihet edhe në videot e publikuara nga “L’Equipe” dhe “Le Parisien”, situata ka dalë jashtë kontrollit të forcave të rendit, dhe shkak janë bërë dy grupet e mëdha të tifozëve.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT