Video/ Plas sherri mes tifozëve francezë dhe turq

Tifozët e flaktë të Paris Saint Germain dhe Galatasaray janë përleshur mes tyre në kryeqytetin francez vetëm disa minuta para fillimit të sfidës.

Des incidents entre supporters avant PSG-Galatasaray

Deux heures et demi avant le match ce mercredi soir, des heurts entre fans parisiens et turcs ont éclaté aux abords du Parc des Princes. (vidéo : P_Aymeric / Twitter)

Publiée par L'EQUIPE sur Mercredi 11 décembre 2019

Siç shihet edhe në videot e publikuara nga “L’Equipe” dhe “Le Parisien”, situata ka dalë jashtë kontrollit të forcave të rendit, dhe shkak janë bërë dy grupet e mëdha të tifozëve.